Bir Aydır Süren Kısırlaştırma Sonrası Çilemiz??‍♀️

Ekim ayında kısırlaştırdık kızımı
10 gün sargılı ve yakalıkla kaldı
Sonra veterineri iyileşmiş yarası dedi çıkarttı
Bir hafta sonrasında o bölgede akıntı hissettim veterinere götürdüm orayı sıktığında irin akıyordu resmen şaka gibi crytalin sıktı gönderdi bizi
Sonrasında eve geldiğimizde kusmaya başladı
Veterineri aradığımda zırt bırt herşeyde arayıp getirmeyin tepkisiyle karşılaştım.
Akşam ateşi olduğunu hissettiğimde tekrar götürdüm
Sefaleksin antibiyotik yazdı 7 gün kullanın dedi
Şurup içirmek ayrı bir eziyet oldu
Kusmalar daha da arttı artık farklı bir veterinere götürdüm
Antepsin mide koruyucu verdi enfekte olan dikişlerine de lokal antibiyotik uyguladı
Bir işkence de o şurubu içirmek oldu
Bu süreçte o kadar yoruldum ki🤦🏻‍♀️
Sabah dikiş yerindeki kabuğu düşmüş dikiş yeri fotoğraftaki durumda sizce nasıl? Tekrar enfeksiyon kapmasından çok korkuyorum bende kızım da çok yoruldu küçük bir il de yaşıyoruz zaten 3 tane veteriner kliniği var ne yapıcam bilmiyorum artık

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Ben yıllarca küçük bir yerde yaşadım ve veteriner hekimimiz bizden yarım saat uzaklıkta.
Şimdi ise 2 saat araba mesafesinde ve hâlâ en çok ona gidiyoruz.
Bir kere üslup sorunu var olan ve irin akan yere christalin verip gönderen birisi bence kağıt uzerinde hekim.İsinin ehli filan değil.
Artık dişi kediler yandan kısırlaştırılıyor, barınaklarda bile.İyilesmesi daha kolay.
Katından yapanlar hâlâ var demek ki..
Evet mamadan olabilir kusmalar ancak en önemlisi şu anda enfeksiyon için gerçekten muayene olması.
Görünüş iyi güzel fakat bir önceki enfeksiyon iyileşti mi sahiden ?
Lütfen başka bir hekime daha basvurun

Anonymus683514

İmkan varsa başka veterinere götürün herkesin dediği gibi. Benim kedim de aşırı tedirgin oluyor arabada ama yapacak bi şey yok sağlıkları için böylesi daha iyi. Kısırlaştırma sonrası özellikle dişi kedide kesinlikle antibiyotik uygulaması yapın diyor çoğu veteriner. Bu mevzubahis kişi muhtemelen iltihap (akıntı?) olmasına rağmen crystalline sıkıp göndermiş skandal vallahi.

Biz kısırlaştırılırken 4 gün antibiyotik olmuştuk, dördüncü gün neredeyse yara izi bile kalmamıştı. Sargı falan da sarılmadı hiç.

Tabi bir de bu dönemde kısırlaştırılmış kedi mamasına geçiş aşamasındayız kusmayı o mu yapıyor yoksa mide rahatsızlığı mı bunu da çözemedik mamadan sa eğer mamayı değiştirmeyi düşünüyorum ama şimdi değil o da çok yoruldu çünkü tekrar stres olsun istemiyorum

Prensesmincir

Bizim hekimimiz de aynı öyle,suratsız artık başka yere götürüyorum

Ankara 3 saat uzaklıkta açıkcası götürmeyi düşündüm orada iyi veterinerler vardır. Ama arabada tedirgin oluyor korkuyor sanırım sizde olmuyor mu? Valla burda kısırlaştırdığıma çok pişman oldum kızımı

Superisi814

Oluyorlar elbette ..Yolda kedi konseri dinliyoruz.Daha önceleri yarım saatlik yoldu, onu aşmak bile çok zordu.
Şimdi daha uzun mesafe ..Ama onların sağlığı için , emin ellere götürmekten başka şansım yok.
Bunun kötü yanı, her istediğinde gidemiyorum artık.
Ama ben en az on yildir aynı hekime gidiyorum.Kendisi gibi tüm çalışanlar çok ilgili.
Mesela şimdi iki tanesi orada 4 kesimden
Önce Allah'a, sonra hekiminize güveniyorum.
O yüzden emin oldugunuz bir klinik yoksa, insanlara danışın.