Kedimde Yüksek Ateş

Sutlackedi

Kendimizin dün akşam ateşi vardı, veterinere gittik 41,6 çıktı. Serum taktı ateşi biraz düştü gece yine çıktı. Bugün de yüksek ateşten gittik yine serum takıldı ateşi düştü eve geldik ateşi yine yükseldi. Kanında enfeksiyon çıkmadı neden ateşi sürekli yükseliyor olabilir

2 CEVAP

aslihan_e

Hemogram baktırdıysanız orada bakteri varsa görünüyor, virüs görünmüyor. Viral enfeksiyon geçiriyor olabilir.

Sabisim

Veterinerler ilk başta çok önemsemiyorlar nedense hastalıkları. Çok yıpratıcı oluyor bizim içinde psikolojik olarak. Kedimi ilk sahiplendiğimde bir süre sonra hastalığı çıktı. Evde sürekli nemli bezlerle ile dolaşırdım ateşini düşürmek için. Her akşam veterinere gidiyorduk. Antibiyotik hap verip, ateş düşürücü yapıp eve yolluyorlardı. Ertesi gün yine aynı şey. Bu antibiyotik bir işe yaramıyor diyordum. Bütün testlerinide yaptırmıştım. Tek söyledikleri bağışıklığı çok düşük viral bir enfeksiyon kapmış olabilirdi. En son artık veteriner bize bırakın burda kalsın dedide 10 gün antibiyotik iğne ve bağışıklık güçlendiricilerle tedavi gördü anca öyle kendine geldi. Şimdi çok şükür iyi. Umarım kedinizde bir an önce sağlığına kavuşur.