Dermatolojide Uzman Veteriner Önerisi - Ankara

Anonymus683514

Merhaba arkadaşlar

Kedimin uzun süredir çözülemeyen bir alerji sorunu var. Veteriner hekimimiz mevcut aşamada bir dermatolog görmemiz gerektiğini, ancak kendisinin tanıdığı biri olmadığını söyledi. Ankara'da, tercihen Çankaya hatta Dikmen yakınlarında kedilerde deri hastalıkları için önerebileceğiniz bir veteriner hekim var mı?

12 CEVAP

Anonymus683514

Güncel

Anonymus683514

@mimi2019 baktım sizin duruma ama sizde gıda alerjisi varmış. ben alerji testi yaptırdım ve maalesef gıda alerjisi çıkmadı. yaptırırken tuhaf bir şekilde inşallah gıda alerjisi çıkar diye dua ettik ama öyle olmadı :( şu an ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum

Anonymus683514

Veterinerin yaptığı testte 30 civarı etkene bakıldı ev tozu vb. dahil. Zaten başka bir veteriner yönlendirdi test yaptırdığım yere. Gıda alerjisi olmadığını zaten biliyorduk çünkü uzun süre zd mama kullandık devam etti kaşıntı.

Konuyu açma sebebim zaten sizlerden dermatoloji uzmanı hekim önerisi almaktı. Ama gördüğüm kadarıyla ankara'da biraz zor bir iş. Ankara Üniversitesine gitmeye çalıştık ama randevu bulmak imkansız. Çaresizim gerçekten ne yapacağım bilmiyorum

Anonymus683514

Genel olarak veteriner önerisine açığım arkadaşlar

anarres

Timur Ergin
Papsi veteriner klinigi.
Bu arada ben sizi sans eseri kedim batikon yaladi zarari var mi diye arastirirken karsima cikti.
Kedinin batikon yalamasi oldukca tehkikeliymis. Ingilizce kaynaklarda okudum.
Siz sulandirarak mi surmustunuz acaba?

anarres

Timur Ergin
Papsi veteriner klinigi.
Bu arada ben sizi sans eseri kedim batikon yaladi zarari var mi diye arastirirken karsima cikti.
Kedinin batikon yalamasi oldukca tehkikeliymis. Ingilizce kaynaklarda okudum.
Siz sulandirarak mi surmustunuz acaba?

Mini2019

Merhaba, Benim kedimde de yıllardır alerji ve mantar sorunu vardı.. Ben biraz detaycıyım ve en sonuna kadar gittim. forumda diğer gönderileri görebilirsiniz. Belki yönlendirici olur.

Anonymus683514

Cevaplar için teşekkürler.

Alerji testi yaptırdım ve bir veteriner buldum. Maalesef bir sonuç çıkmadı. Büyük ihtimal kronik ve geçmeyen bir şey. Kedim de kötü durumda. Cumartesi günü tekrar veteriner göreceğim. Nihayete erince buraya izlediğim yolu yazarım

Mini2019

kaç birime baktılar ve nasıl bir test yaptılar ?

Bence artık veterinere değil, bir profesöre ya da dermatoloğa gitmelisiniz. Çünkü deneme yanılma yöntemi çok zahmetli, pahalı ve yıpratıcı..

ev temizlik maddesinden, pireye kadar bir çok seçenek var.

Mini2019

veterinerin yaptığı test pek kabul gören bir test değildir muhtemelen.. güvenilir laboratuvarlar var.. test için buralara gönderilmeli

Mini2019

Çaresiz kalınacak bir şey yok. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bununla yaşamayı öğrenmemiz gerek.
Apoquel bu hayvan ilacına bir bakın isterseniz.
Paylaştığım bağlantıyı da izlerseniz yol gösterici olacaktır.
Üniversitede gidip kapıda beklemek gerekebilir. Ya da istanbulda bir kliniğe gidilebilir ama Ankara’da mutlaka bulunur iyi biri.