Ödül Maması Ve Malt Önerisi

pinkward

İçeriği temiz ödül maması, arada yaş mama ve malt önerisi ne önerirsiniz?

7 CEVAP

Anonymus683514

Ödül mamasının içeri temizi yok bence. Ben bulamadım en azından. En iyi diyeceğimde aşırı yağ var. Bence ödül maması vermeyin. Kendiniz yapın ya da doğrudan yaş mama verin ben öyle yapıyorum. Bazı insanlar yaş mamaları dondurup ufak ufak eritip veriyor belki o denenebilir.

Malt olarak ben gimcat, petlebi'nin kendi vets plus maltı ve diğer bazı markaları kullandım. Benim çocuğum genel olarak kısa tüylü ve çok sorun yaşamadım ama gimcat hariç hiçbir maltın tadığını sevmediğinden yedirmek çile oluyordu.

Anonymus683514

Ben çok uzun süre Schesir kullandım. Benim kedim kırmızı olanını çok seviyor mesela. Mavi olanını da seviyor. Ben bunları zaman zaman 20 30 tane toplu alıyorum, 2-3 tane kalınca sipariş vereyim dedim. Bir baktım bir paketi 70 80 lira falan olmuş. Korkunç vallahi.

Normalde kesinlikle Schesir derdim. Türkiye'de alınabilecek kesinlikle en iyi yaş mama. Paketi açın koklayın, içindeki ete bakın, gerçekten çok üst seviye bir gıda. Ancak çok pahalı :(

Onun dışında bence yaş mamada bir iki istisna çoğu marka iyi. İçeriğine bakın çok fazla tuz, abuk subuk koruyucu yoksa sevdiğini verin geçin. Ben jöleli ve püre olanları genel olarak sevmiyorum.

tommyse

ezme şeklindeki yaş mamalar favorim ve ya tiftikleşmiş et şekilindeki yaş mamalar. jöleli, soslu ve tane tane preslenmiş şeklindeki mamaların geneli içeriği iyi olmuyor. onun yerine veterinerize de sorarak yaş mama niteliğinde evde ev yapımı yaş mama verebilirsiniz bu sayede içeriği çok kaliteli olmuş olur.

Ödül mamasını ona bağımlaştıcak şekilde vermeyin. (tabii arada bizim pasta yememiz gibi ödül mamasıda verilebilir.)

Demem o ki eğer yaş mama alacaksanız. schesir, gimcat, miamor, virbac, hills, nurti feline konserve mamaları alın. ödül olarak vet's plus, wampy ve me-o diyebilirim. ama her zaman en sağlıklısı evdeki tavuk/et/balık haşlaması olacaktır ya da ev yapımı ev mamalar.

tommyse

miamor'u bulursanız alabilirsiniz. onunda içeriği güzel hatta kedi çorbası var miamor'un onuda deneyebilirsiniz bulursanız hemen deneyin

pinkward

Gimcat'ı çok sevmediler. Ödül mamasını

pinkward

Benim de kedilerim tekir ve sarman. Mesela Gimcat'ı biri yerken diğeri yemedi ödül mamasını baya çileli oldu :(
Yaş mamada hangisini önerirsiniz?

pinkward

Çok teşekkür ederim değerli cevaplarınız için