Yediğini Geri Kustu

Myers2002

Daha önceki zamanlar 2 kere yapmıştı ama yedikten sonra hemen çıkarıyordu yalanmaktan dolayı olsa kusmuğundan tüy de çıkardı ama yediğini direk geri kustu bu da 3. Sü oldu ama her zamanki yediği yaş mamadan yiyordu neden böyle oldu bilen varmı?

8 CEVAP

ursaminor

Çok hızlı yemiş olabilir mi? Çok hızlı yediklerinde mide kabul etmiyor ve olduğu gibi çıkarıyorlar mamayı...

Myers2002

Bu arada kedim 1 yaşında

İç parazit aşılarını aksattıysanız bu durum yaşanmış olabilir. Yeşil ve kırmızı renk kustuğu zaman kötü.Özellikle de tenya-parazit tarzı birşeyler gördüyseniz veterinerinize gidip aşılarını yenileyin. Bu arada dışkısını da kontrol edin. Sarı renk ve çok sıvı kusuyorsa biraz üşütmüş olabilir. Yinede nihayetinde aynısı bizde olsa hastaneye giderdik, sizde veterinerinize bir danışın derim

Birde Mama değişikliği yada yediği mamanın market maması olması da bu durumu tetikler.

Telaşlanmayın anlattığım durumların hepsi benim kedilerde de oldu, veterinerinize danışın, iç paraziti halledin ve güzel bir yavru kedi mamasına geçiş yapın atlatırsınız

Myers2002

İç parazitlerini düzenli olarak yaptırıyorum yediği yaş mamadan dolayı kustu ama ondan önce yaş mamadan dolayı değildi midesine çok yüklenmiş olabilir miyim diye düşündüm yaş mama ve kuru mamayı dengeli veriyorum sıkıntı yaş mamada olsa daha önceden belirtilerini gösterirdi

Myers2002

Yok kırmızı ya da yeşil kusmadı yediği şekliyle kustu ne yediyse onu yani

IremLokum

Dün gece bizde aynı durumu yaşadık.Yedigini kusmuş."Hızlı yediyse ve midesi sindirmekte güclük cektiyse kusmus olabilir.Kustuktan kısa süre sonra mamasından tekrar yiyorsa tehlikesiz biseydir"Yazıyor Veteriner sitelerinde.Endiselenmenize gerek yok bence.Mamayı biraz fazla kacirmis. :)