Kedim Kuru Mamasının Yemiyor

Durukj

MerhabaBirkaç gündür evde değildim,kedilere annemler bakıyordu. Bu süre içinde, kedilere sürekli yaş mama ve tavuk vermişler. kuru mamayı yemeyi reddediyorlar. Şu an çok açlar, ancak kuru mamayı alışkanlık edinmeleri gerekiyor diye yaş mama veremiyorum evde başka bir şey de yok . Ne yapmalıyım?

5 CEVAP

tommyse

yaş mamasını çok az koyup üstüne kuru mamasını ekleyin( yediği kuru mamasını değiştirebilirsiniz eğer içeriği kalitesiz ve kötü mama kullanıyorsanız kediniz bunu reddediyor olabilir.) ve ya yediği yaş mama market yaş mamasıysa içindeki tatlandırıcılar aroma vericiler ve içerdiği sos onda bağımlılık yapmış olabilir. merak etmeyin yaş mamasından az koyup kuru mamasına üstüne koyun eminim yiyecektir.

tommyse

yaş mamasını çok az koyup üstüne kuru mamasını ekleyin( yediği kuru mamasını değiştirebilirsiniz eğer içeriği kalitesiz ve kötü mama kullanıyorsanız kediniz bunu reddediyor olabilir.) ve ya yediği yaş mama market yaş mamasıysa içindeki tatlandırıcılar aroma vericiler ve içerdiği sos onda bağımlılık yapmış olabilir. merak etmeyin yaş mamasından az koyup kuru mamasına üstüne koyun eminim yiyecektir.

tommyse

yaş mamasını çok az koyup üstüne kuru mamasını ekleyin( yediği kuru mamasını değiştirebilirsiniz eğer içeriği kalitesiz ve kötü mama kullanıyorsanız kediniz bunu reddediyor olabilir.) ve ya yediği yaş mama market yaş mamasıysa içindeki tatlandırıcılar aroma vericiler ve içerdiği sos onda bağımlılık yapmış olabilir. merak etmeyin yaş mamasından az koyup kuru mamasına üstüne koyun eminim yiyecektir.

tommyse

kuru mamayı yaş mam sayesinde benimsemişlerdir aynen yaş mamayı azaltarak geçiş yapabilirsiniz :) düzelir inşAllah daha çok küçüklermiş

Durukj

Cevabınız için çok teşekkürler. Daha yeni sahiplendik bu yavruları, şu an 2.5 aylıklar. Daha küçükken Unique in yavru kedi mamasını kullanıyorduk, ama artık onu yemiyorlar. Onun yerine Felicia nın yavru kedi mamasını yemeye başladılar. Şu an tabii ki yaş mamayı kuru mamaya tercih ettikleri için yemiyorlar onu. Dediğinizi denedim, ama kuru mamanın dışında kalan yaş mamayı yediler. Ama artık yediler . Daha sonra yaş mamayı azaltarak vermeye çalışacağım, belki kuru mamaya alışmaya başlarlar.