Kedim Beni Görünce Tıslıyor Ve Oyun Oynamak İstemiyor Haksiz??

Tuana0650

Kediyi sabah saatlerinde arabanın motorunda bulduk biraz arabada gittikten sonra kedinin sesinin fark edip durduk ve kedi motordan çıkarttık kediye su ve kavanoz mama verdim kedi beni görünce tıslıyor ama elimi alıp onu sevmeye başladığımda hiçbir şey yapmıyor aynı zamanda bıraktığımda yürümek istemiyor ve olduğu yere yatıyor Ve genelde kaçmaya çalışıyor gözümde çok iltihap olduğu için birkaç saat sonra gözümü aça mamaya başladı islak mendil ile sildim fakat çok halsiz ne yapmalıyım

5 CEVAP

Infernus

Bu tatlıyı veterinere götürme imkanınız var mı yarın? Şimdi size şu damla bu karışım derdim de soğuk algınlığı da var gibi duruyor. Daha çabuk toparlanması için veteriner gerekli şeyleri yapacaktır.

Infernus

Yarına kadar ıslak mendil değil de evinizde papatya çayı varsa bir pamuk yardımıyla gözünün kenarlarını silebilirsiniz. Yoksa normal çay da olur yalnız sıcak olmasın.

ursaminor

Infernusun dediği gibi çay gözü için iyi gelecektir.

Ancak şunu unutmayın, oldukça büyük bir travma geçirmiş durumda. O yüzden dünyanın ona çok büyük ve düşmanmış geliyor olması çok normal şu anda. Bir çocuğun kuyuya düşmesi gibi düşünün. Kurtarılmış olmasının, tehlikenin geçtiği anlamına geldiğini ayırt edemiyor henüz. Sürekli tetikte olmasının nedeni bu.

Bu durum ancak bolca sevgi ve güvenini kazanmakla geçebilir. Çok da tatlıymış :)

sürekli yanında bulunmaya çalışın ve ani hareketler yapmayın yanınızda
yiyebileceği şeyler bulundurun ve verin böylece sizin onun için tehdit olmadığını anlar
sadece bir süre sabır gösterin ayrıca sevgi :))

ayrıca yanındayken sürekli konuşun oğlum,kızım,güzelim,bitanem falan diyin bir süre sonra ses
tonunuzu tanımaya başlar