Kedim Yağlama Lavaş Yedi

nazlitanyeri

Birkaç gün evvel 2.5 aylık cins bir kedi sahiplendik. Bugün yağlama lavaş yiyordum. Misafir geldi ardından, kalktım. Tabağımdaki kırıntıları yemiş. Bir yerlerde kedilere unlu mamullerin zararlı olduğunu okumuştum. Bir süredir uyuyor, uyanmadı. Bir zararı dokunur mu, veterenire götürmeli miyim?

6 CEVAP

ursaminor

Afiyet olsun ne diyelim :D

Kedilerle yaşamaya alışmak biraz zaman alabiliyor. Onların ne kadar zeki ve kurnaz olduklarını anladığınızda evde biraz düzenleme yapmak gerekebiliyor.

Mesela insanı daha disiplinli, temiz ve tertipli hale gelmek zorunda bıraktıkları doğrudur. Asla ortada yiyecek bırakmamayı, bulaşıkları zamanında yıkamayı, her şeyi yerine yerleştirmeyi vs. zorla da olsa öğretiyorlar sağolsunlar.

İşte misafir gelince, kapıyı açmadan önce tabağı kaldırmanız gerektiğini, çünkü kalırsa kedinizin tırtıklayacağını size öğretmiş bile, hayırlı olsun :D

Bir kerelik ufak atıştırmaların (böyle kazaların) zararı olmaz çok aşırı yemediği sürece. Panik yapmayın. Tuzlu, unlu, yağlı şeyler yemeleri, aşırı olmadığı sürece biraz hazımsızlığa veya ishale neden olabilir.

Infernus

Kedinin nereli olduğunu bilmek lazım. Kayserili filansa hiç bişey olmaz bi de üstüne ayran içsin :) şaka bir yana kediler için yağlı,unlu, baharatlı, soğanlı şeyler iyi değil ancak bir seferden bişey olacağını sanmıyorum. Benimkiler taze ekmek diye ölüyor pazar günleri kokusunu aldıkları için bir yerleri şişmesin diye ufacık veriyorum ödül maması niyetine. Yaş/kuru maması yeterli beslenmesi için.

Infernus

@ursaminor Acıktım ben de şimdi :) Zaten okurken de soru sahibini nazlitanyeri olarak değil de nazlınınyeri olarak okudum. Poff şanslı kedi...

Kedimekim

O kadar yemeden bir sey olmuyor. Sadece uzun vadeli kullanimlarda etki yaratiyor.

Sahip getir oradan 1.5 adana demeye başlayacaktır ileride :))

nazlitanyeri

@infermus @ursaminor tesekkur ederim cevaplar icin. Rahatladim:)