Kulak Arkasında Yara

Vega1x

Kedimin iki kulağının da iki parmak kadar arkasında kabuklanmış yaralar var. Tüy dökülmesi veya kan yok.
Tırnaklarıyla kaşırken yapmış olabilir mi?

8 CEVAP

tommyse

kulak uyuzu olmuş olabilir hemen veterinere götürün ciddi bir durum olabilir

Cemalchief

Kulakta 3 sorun olur. Arkasında ise özellikle mantar,Alerji(egzema gibi), kulak uyuzu. Kulak uyuzu tespiti basit kulak icine bakın siyah lekeler varsa kulak uyuzudur.
Arkasında kepeklenme varsa gıda alerjisine bağlı egzema kuvvetle muhtemel. Baska yerlerinde de dokuntu oluyorsa eger buda mantardır %90

Cemalchief

Benim kedimde de vardı. Egzema gibi veterienr isikla bakıyor mantar değil, proplan nd kullanıyorduk önceden ikisinde de tahıllar vardı. Sonra 5,6 ay gibi virbac derma mamasına gectik sorun duzelmisti simdi 3kg proplan aldım indirimde basladık ufaktan tekrar oluyor gibi kepeklenme. Bakalım bitince tekrar tahilsiz mamaya gececegim virbac olur baska olur duzelirse kedimin kesinlikle tahila karsi hassasiyeti oldugunu dusunecegim. Alerji testleri ciddi manada cok pahali 350 euro falandi herhalde o kadar veremem malesef

Cemalchief

Bu konuda virbac tavsiye ederim

Vega1x

Cevaplarınız için çok teşekkürler 🙏 kulak içlerini kontrol ettim görebildiğim bir şey yok ama veterinere götüreceğim en kısa zamanda.
Umarım sizin için de problem mamadır 🙏

Vega1x

Götürdüm bugün, mantar olmuş 😢 ilaç verdiler. Bir de alerjik reaksiyon gösteriyor dedi, alerjik mama verdi. Umarım tedavi işe yarar 🙏

Cemalchief

Alerji mamasi ne verdi acaba

Vega1x

Unique allergy control isimli mamayı verdi