Kedim Fazla Hırçın

EzgiMuslu

Bir arkadaşımın kedisi doğum yaptığında birini istemiştim. O da kuru mamaya başlayıp , tuvaletini yapmaya başladığında aldım.
Şimdi dişleri de çıkma evresinde yaklaşık 2,5 - 3 aylık. Sürekli elimi kolumu ısırıyor. Oyuncağını vermeme rağmen kollarım ve parmaklarımdan vazgeçmiyor resmen.
Başka bir sitede böyle yaptığında yüzüne üflememin veya bir fısfısla su sıkmamın işe yarayacağı yazılmıştı. Ama ben bunları yapıp korkutmak istemiyorum.
Ne yapmalıyım ? Bahsettiğim öneriler işe yarar mı ypksa kendi haline bıraksam zaman içinde vazgeçer mi ?

2 CEVAP

HandeHera

Benim kızım da 3 aylık aynı durumdayız el ve ayağa bayılıyor :) su fışkırtmak kedini senden uzaklaştırabilir ben Heraya hayırı öğrettim her ısırdığında hayır diyerek yanından uzaklaştım biraz zorluyo inat ediyo ama sonra öğreniyor kızım şu an yeltendiğinde hayır dediğim an geri çekiliyor biraz sabretmek lazım

EzgiMuslu

Çok teşekkürler :)