Merhaba. Bugün Saat 09:30 Oğlumuzu Belediyede Kısırlaştırdık 40Dk Sonra Yolda Uyanmaya Başladı

Nenabibidik

Eve gedikden sonra da yavaşça uyandı ve ayaklanmaya başladı, cinsi tekir 8aylık, normalde 11-12 saatte kendine gelmez yazmışlar ama 46 dakika erlen değil mi, kendine geliyor gibi,amam hala baygın robot gibi yürüyor, boyunluk takmadılar ya yalarsa operasyon bölgesini zararlı mı?? Su isterse yemek isterse nezaman vereyim teşekkürler

14 CEVAP

aslihan_e

Erkek kedi, çok sorun olmaz. Mavi sprey sıkmamışlar mı? O acı diye yalamazlar genelde. Tabi ki uyanınca hayvan hafiften belirtiler verir, öyle 12 saat baygın kalmaz. 12 saate düzelmeye, normalleşmeye başlar. Sıcak tutun mutlaka, ameliyat sonrası çok üşürler, havalar soğudu.

aslihan_e

Yemek verilmez, belediyede iğneli anestezi yapıyorlar, o daha ağır bir anestezi, gaz anestezide öyle zaman geçti diye mama veriliyor, bu farklı. Yanlış bilgi verilmiş.

aslihan_e

Refleksleri henüz zayıf olduğu için gün içinde yemek verilmesi çok riskli

aslihan_e

Ona depo antibiyotik yapıyorlar, tekrar antibiyotiğe gerek olmuyor. İlk gün kusma olabilir anestezi etkisi ile. Bir şey olmaz erkek kedi olduğu için, dişi olsa yalasaydı sıkıntı olurdu, onların ameliyatı da dikişleri de daha riskli oluyor, erkeklerde dikiş bile atmadıkları için sorun çıkması çok düşük ihtimal.

Nenabibidik

Çok iyiyiz mamamızı da yedik,suyumuzuda içtik oyun oynamaya bile başladık, gözü şimdiden dışarıda,bölgesini talamasını engelleyemedim her segerinde tısladı bende serbest bıraktım,ağrı kesici vermedi doktor ama kayınbabam eczacı onun yaptığı iyotu kendim de kullanıyorum ,ara ara kedime de veriyordum sulandırıp fısfısladım ameliyatlı yerine ,oğluşum hiç yormadı beni,sağlıklı olmasıda mutlu etti.tüm kedişler sağlıklarına kavuşsun.sadece şakacıktan hallenmesi henüz geçmedi birkaç saate geçecek galiba.operasyondan 72saat demişti doktor.😅

muratt_dgn

ameliyat bölgesini yalamaması lazım boyunluk veya kıyafet giydirin artık yemek verebilirsiniz baya zaman geçmiş

muratt_dgn

cırt bantlı kıyafetler var onu çıkaramaz ameliyat yerini yalamazsa sıkıntı olmaz ama genelde yalıyolar

aslihan_e

Yemeği ertesi sabah, yani yarın sabah vereceksiniz. Oradaki veteriner bilgilendirmedi mi? Akşam 10 gibi su verilir, sabah yemek.

muratt_dgn

kusma olabiliyor iştahsızlıkta olabilir büyük ihtimal yiyip içmez zaten eğer 24 saat geçtikten sonra yiyip içmez kusma devam ederse veterinere götürün birde benim bildiğim 3 gün sonra antibiyotik iğne yapılıyor yakınlarınızda veteriner varsa danışın bi daha sağlıklı olur

Nenabibidik

Aslıhan hanım içimi rahatlattınız, teşekkür ederim petlebi güzel bir yermiş geldiğim için mutluyum teşekkür ederim herkese, kedim az daha kendine geldi idrar kacırmadı, çiş kutusuna kağıt parçaladım, bir tutamda kum serpeledim kuzum hemen kalkıp içine çişlemiş, iki degada kustu mide tam boş olduğu için sadeve safra kustu, gözüde iyi gözyaşı damlası aldım, korkulu dakıkalar bitti galiba çok şükür

aslihan_e

Rica ederim, faydam dokunduysa ne mutlu bana, geçmiş olsun.

Nenabibidik

Murat bey kıyafeti çıkartıyor boyunlugu aldım onuda patisiyle itiyor

Nenabibidik

  1. Aldıgımızda agzında beyaz krem gibi köpük gibi azıcık bulaş vardı,mavi sprey sıkmıslar.su ana kadar 1 defa kustu anesteziden dolayı mı ne bilmiyorum ona yaptıgım yataktan hoşlanmadı dümdüz bir yer hazırlamıstım o yatağıma gelmeyi istedi yan yana yatıyoruz bakalım gece uzun insallah komplikasyon olmaz iyi gibi ama yalamaya calısıyor.belediye kapıya yazı yazmıs resim cek dediler cektim asagı yukarı nette gördüğüm yazılardan baska da bısey demediler baska bısey demediler

Nenabibidik

  1. Aldıgımızda agzında beyaz krem gibi köpük gibi azıcık bulaş vardı,mavi sprey sıkmıslar.su ana kadar 1 defa kustu anesteziden dolayı mı ne bilmiyorum ona yaptıgım yataktan hoşlanmadı dümdüz bir yer hazırlamıstım o yatağıma gelmeyi istedi yan yana yatıyoruz bakalım gece uzun insallah komplikasyon olmaz iyi gibi ama yalamaya calısıyor.belediye kapıya yazı yazmıs resim cek dediler cektim asagı yukarı nette gördüğüm yazılardan baska da bısey demediler baska bısey demediler