Kedilerde Yumuşak Şeyleri Yoğurma

Elifoo

Merhabalar, kedimi 1 sene önce kısırlaştırdım şu anda 2 yaşında. son 1-2 aydır sürekli yumuşak şeyleri yoğurma eğiliminde. Sanki dişiyi ensesinden yakalamış da fofenkliyormuş gibi. Daha önce böyle bir davranışı yoktu. Ben de hamileliğimin son dönemlerindeyim bunun bi etkisi var mıdır ya da bu davranışı neden yapar yardımcı olabilir misiniz :)

5 CEVAP

Coconutbey

O alışkanlıkla alakalı kardeşimin kedisi de zamanla bu harekete alıştığı için her gece battaniyeye ısırıyor yoğuruyor bir de zamanında anne sütü yetersiz almışsa ondan da yapıyorlarmış

muratt_dgn

kediler yavru iken annesinin karnını yoğurur daha fazla süt gelsin diye bu alışkanlık kalıyor ve yumuşak yerlere aynı şeyleri yaparlar

simbakedi

stresini atmasına yardımcı oluyor diye biliyorum. benim kedim yavruluğundan beri yapıyor, bazı zamanlar bırakıyor bazı zamanlar devam ediyor galiba kumaşına göre seçiyor :D kötü bir şey değil merak etmeyin. bence aşırı da tatlı oluyorlar

Elifoo

Daha önce hiç yapmadığı bir şey ama bu :( alışkanlığı olan bişey değil ki

Elifoo

Oh iyi bari çok teşekkür ederim :)