Kum Yiyen Kedi Çam Paledi Kum

Jdjs

Kedim ciddi derece kum yiyor durdruramıyoruz çam paledi kuma geçsem sizce işe yararmı benim gibi kedisi olanlar napıyor veya çözüm öneriniz varmı vitamib eksikliğinden diye ilaçta kullandım ama alakası yok apartmanın basamaklarını yalıyor

4 CEVAP

Jdjs

Merhaba sanabelle mama kullanıyoruz veteriner vitamin yazdı ama hala yiyor bağırsakları tıkanıcak napıcam şaşırdım kumu kaldırsam yere yapıyor

tommyse

sıkılmaktan ya da meraktan yiyor olabilir ama kum yemek genel olarak anemi ve vitamin eksikliğinden kaynaklanadabilir. önce veterinere götürmenizi tavsiye ederim sonra kaliteli bir vitamin maltı (taurin oranı yüksek) ya da tablet kullanabilirsiniz. streslendiği zamanda yapabilir kedilerde stres bozukluğu onlara her şeyi yaptırabiliyor ve stres hayvanda hastalık yapabiliyor bu yüzden kedinizi bolca oynatın kumu yemeye fırsatı kalmasın. yine buradaki önemli olan beslenme kaliteli mamalara geçiş yapın pro plan'dan başlayarak nutri feline,sanabelle, brit care, nd, orijen ve acana gibi mamaları tercih edin. İnşAllah düzelir yavrucak.

Superisi814

Bu veterinerlik bir durum, ihmal etmeyin.
Anemi mi, vitamin eksikliği mi, davranış bozuklukları mi, teşhisi o koyacaktır.

Dumankt

En kısa zamanda veterinere götürün lütfen kum yemenin altında çok ciddi bir hastalık yatıyor olabilir Allah korusun fip hastalığında da kum yiyorlar