Mama Karıştırmak

bayikbocuk

Kedim 9-10 aylık kısır olmayan erkek tekir.

Geldiği günden beri royal canin kitten ile besledim. Veteriner de uygun buldu. Hatta iyi bakıyorsunuz, tüyleri canlı pırıl pırıl dedi, fazla tüy de dökmüyor.

Ama ben tek mamaya alışmasın, hepsini tatsın, hepsinden ayrı gıda alsın diye akşamları yarım ölçek bir gün proplan kitten, bir gün ND tavuklu narlı yavru kedi maması karıştırıp veriyorum, hatta henüz almadım ama menüye hill's de eklemek istiyorum. Hepsini de yiyor, ayırmıyor.

Doğru mu yapıyorum, yoksa alıştığı tek çeşitle devam mı edeyim?

1 CEVAP

tommyse

karışık mama ile beslemek kedinizi hassasiyetini çok yükseltir hem her mama için bağırsaklar fazla yorulur çok çeşitli beslemek mantıklı gelebilir mama mide-bağırsak hatta sindirim problemleri kaçınılmaz olur. veteriner veteriner gezebilirsiniz Allah korusun. nd kitten aralarındaki en iyi mama eğer nd alamıyorsanız hills'den devam edebilirsiniz. karışık mama hem her mamanın kendi değerleri farklı bu yüzden çok fazla yükleme yapılabilir kediye sıkı tı olur. birinden devam etmeniz bitince maması kademeli olarak diğer marka mamasına geçebilirsiniz :)