Gıda Alerjisi

Vega1x

Kedim normalde ev yemeği yiyen bir kedi değildir. Son zamanlarda çılgınlar gibi ekmek yemek istiyodu, ben de veriyodum küçük küçük. Kulak arkasında çıkan yara yüzünden veterinere götürmüştüm ve mantar olduğu ortaya çıktı. Ama vücudunun geri kalanında da kabuklu dökülmeler var. Onlar için de gıda alerjisi dedi ve Unique allergy control isimli mamayı verdi.
Ekmekten başka da farklı olarak hiçbir şey yemedi. Maması da hep kullandığım mama.
Neden olmuş olabilir, sizlerin tecrübeleri neler bu konuda?

2 CEVAP

tommyse

veterinere götürdüyseniz ve o sorunu söylediyse işin yarısı bitmiş demektir ben genelde içime sinmeyen hastalıklarda başka veterinerlere sorarım bir kaç veterinere daha sorabilirsiniz. tavuğa alerjisi olabilir yediği mamaya karşı hassasiyet kazanmış olabilir ekmek yemek isteği? sürekli tahıllı beslendiğinden belkide tahıla karşı duyarlı olmaya başlamışta olabilir. benim tavsiyem bir çok veterine gidip hastalıkla alakalı veteriner tasiyesi/bilgisi almak.

Superisi814

Merhaba,
Alerjiler com defa zamanla açığa çıkar.Yani kendi manasınin içindeki aromaya, ya da mısıra, ya da bir başka maddeye alerjik reaksiyon göstermiş olabilir bedeni.
Genelde bir cok kedi özellille taze ekmek ya da poaca gibi mayalı yiyecekleri iştahla yer.
Ona mı geliştirdi bilmiyorum.
Mama değişimi ile beraber ekmeği kesin.Hekim teşhisi koymuş