Kedilerde Fip

dumanvecasper

Arkadaşlar merhaba. Bir tanidigimizin kedisinde ıslak fip çıktı. Bu hastalık hakkında deneyimi olanlar tedavi süreci vb. hakkında biraz bilgi verebilir mi? Şimdiden teşekkürler

3 CEVAP

dumanvecasper

Ben tedavinin GS diye bir ilaçla olduğunuz biliyorum ama veterinere kapsül hap vermiş ve böbrekleri için bir şurup vermiş. Kediden kediye göre değişiklik mi gösteriyor tedavi yöntemi?

Dann

Bir kedimi fipten kaybettim diğeri için 60 gün Gs44 uyguladık, bu süreçte epey bişeyler okumuşluğumda oldu, kediler için Şuan da bilinen en etkili fakat hala deneysel bir tedavi sayılan gs44 anti viral ile enjeksiyon tedavisi uygulamak. 84 gün boyunca hergün kedinin kilosu ve hastalığın tipine göre ayarlanan dozda gs44 enjekte ediliyor, gs44 tedavisi hem kedi hem kedi sahibi için oldukça zor. Kapsül ile tedaviye göre 7-10 kat daha maliyetli. Veteriner hekimin tedavi tecrübesine göre değişiyor aslında durum. Kapsül ile iyi sonuç alan çok kişi var , gs44 ün tedavi oranları da baya yüksek. Ve ikisininde kurtaramadığı kediler var. Kapsülün içeriği gs44ten daha belirsiz aslında. insanlar için kullanılan covid ilaçlarının tekrar dozajlanıp bazı takviyeler ile oluşturulduğunu söyleyenler var, ama bir analiz okumadım bu konuyla alakalı. En önemli konu şu bence eğer teşhis koyulduysa bir an önce tedavi sürecini başlatmanız. Kediler için 1 gün bile çok uzun,

dumanvecasper

Anladım teşekkür ederim tekrardan