Köpeğim Daha 9 Aylık Ve Hamile Bunu Nasıl Engelleyebirim ???

Furlan193

Köpeğim kızgınlık dönemi 1 ay önce bitti şimdi şuanda memeleri belirmeye başkadı ve daha 9 aylık olduğu için doğurmasını istemiyorum bunun için yapabileceğim bişey varmı ??

15 CEVAP

dollfacepersian

Bilemiyorum, bence en iyisi veteriner kontrolünden geçirmeniz. Umarım hamile değildir

Furlan193

Anladın inşallah artık öyle yapıcam inşallah hamile değildir ilginiz için teşekkürler

Hilakyol

Hamileyse bebeklerine karismayiniz. Olmus bir kere anne olsun bari. Sonra sahiplendirirsiniz. Bilmem durumunuz yeter mi ama bebeklerini ondan calmak biraz acimasizca.

dollfacepersian

Bu acımasız gelecek ama yapılan dönem geçmemiş ise kısırlaştırma (bu durumda kürtaj )bir seçenek. Arkadaşım hamile olduğunu bilmeden 6-7 aylık kedisini kısırlaştırmıştı. Açıkçası iyi ki böyle olmuş diyorum çünkü hamileliği kaldıramama ihtimali yüksekti ve kardeşinden hamile kalmıştı. Sizin durumunuzda da köpeğinizin sağlığı için yapılabilir bence.

Furlan193

Anladım fakat ben kızgınlık döneminden 15 gün sonra gebelik sonlandırma iğnesi vurdurmuştum ama şuanda memeleri hafif çıkmaya başladı yalancı gebelik olabirmi sizce

Zynpclk8

Durum nedir? Merak ettim

dksahmat

vet e götürün en net bilgiyi onlar size söyler

Derdedermanim

Fikir soruyorsanız maden hamile ne kürtajı hayati tehlikesimi var bu ne saçmalık katil oluyimmi diye sormak gibi bir şey gebelişk sonlandırma iğnesimi vurdunuz hangi vasıfla veterinermisiniz yavrulkar hakkında hükmü kolayca verebiliyorsunuz neden peki müsade ettiniz gebe kalmasına.Allahtan başınıza bir bela gelmesinden korkun ve yavrulara dokunmayın ne alakası var diyorsanız çok alakası var.

Derdedermanim

!!!!

Derdedermanim

!!!!

Derdedermanim

!!!

Derdedermanim

HAYATİ TEHLİKE YOK İSE KÜRTAŞ KATİLLERİN İŞİDİR.Allahın yarattığına rızkı sizmi vericeksiniz?!Bu ne hadbilmezlik öldürme yetkisini kim veriyor size onu yoktan vareden vermiyor peki nedir hadbilmezlik bu ne cürret ona ücret ödemeniz onu yaratıcısı olduğunuz manasına gelmez öldürme hakkına sahip değilsiniz!

Derdedermanim

Bu hususta sakın üstüme kimse gelmesin çok konuşurum.

Derdedermanim

ağır konuşurum!

Derdedermanim

Gebeliğini sonlandırma yetkiniz yok sizin haddini bilsin herkes bu çok zaruri bir durumda ancak veteriner hekimin karar verebileceği bir durum ölüm riski yokise doğada işler zaten böyle yürüyor karışmayın bu kadar aklınız gebe kalmadan nerdeydi şimdi sözde çözüm arıyorsunuz!ZOR TUTUYORUM KENDİMİ AĞIR İFADELER KULLANMAMAK İÇİN!