Aynı Mama Farklı Aromada Kademeli Geçiş Gerekir Mi?

MarsMaya

Şu an brit care kısır ördekli kilo kontrolü mamasını kullanıyorum bitmek üzere, yine kısır kedi serisinden tavşanlı mamayı alsam kademeli geçiş yapmam gerekir mi? İçerikleri ne kadar farklı bilmiyorum.

2 CEVAP

tengrist

İçerik farkı olacağından ve farklı 2 gıdada mide asidi aynı olmayacağından aroma da değişse kademeli geçiş uygundur diyor veterinerler. ama şöyle bir durum da var mesela balık ve tavuğu bir arada tüketmeyi vücut tolere edemeyebilir. O yüzden ilgili bir veteriner hekime sormak daha doğru olur gibi

tommyse

brit care ishalleştirmeye meyilli bir mama kademeli geçiş bağırsakları alıştırır hem ben faydasını görüyorum kalasında ne bir yumuşaklık ne kabızlık 1 haftada yeni mamaya geçmek en iyisi süre tabii uzatılabilir.