Yavru Kedi Bacak Çizme Huyu

HaydutveNazli

merhabalar 3 aylık yavru kızımız var. Onu çok seviyoruz ama evde calısırken otururken sürekli tırnaklarını saplayıp üstümüze çıkmaya tırmanmaya calısıyor. Bacaklarımın heryeri boydan baya derin izi geçmeyecek çiziklerle yarıklarla dolu. Şort giysem çiziyor, eşofmanla çiziyor hiç çözüm bulamıyorum. Bazen tırnağın saplanmasının verdiği acıyla istemsizce çığlık atıyorum korkuyorlar çok üzülüyorum nasıl yapabiliriz bilmiyorum.

3 CEVAP

Merhaba, benim de oğlum Ayran öyle. Aslında sadece benimle oynuyor asla zarar verme amacı yok. Yarın 4 aylık oluyor, benimle daha 1 haftadır birlikte. Tırnakları kesilmemiş ve önceki sahibi onu pek sevmemiş.
Her haraketimde önden tırnaklar açılıyor,patisini göremedim desem yeri 😂 beni her çizdiğinde veya yeltendiğinde yüksek sesle hayır diyorum ve bulunduğum ortamı terkediyorum. Veya oyunu anında bırakıyorum. Temaslarımız sadece o istediğinde oluyor,ilk adımı atmıyorum veya bunaltmıyorum. Ve baya azalma var diyebilirim.🧿 Size de bol şanslar❣️ Çok datlu maşallah

Merhaba, benim de oğlum Ayran öyle. Aslında sadece benimle oynuyor asla zarar verme amacı yok. Yarın 4 aylık oluyor, benimle daha 1 haftadır birlikte. Tırnakları kesilmemiş ve önceki sahibi onu pek sevmemiş.
Her haraketimde önden tırnaklar açılıyor,patisini göremedim desem yeri 😂 beni her çizdiğinde veya yeltendiğinde yüksek sesle hayır diyorum ve bulunduğum ortamı terkediyorum. Veya oyunu anında bırakıyorum. Temaslarımız sadece o istediğinde oluyor,ilk adımı atmıyorum veya bunaltmıyorum. Ve baya azalma var diyebilirim.🧿 Size de bol şanslar❣️ Çok datlu maşallah

HaydutveNazli

ayranın karizması şaka mı ? maşallah bebişe bayıldım. hep gönlümdeki böyle esmer bir kediydi Allah birbirine benzeyen 2 kız bir de smokin erkek nasip etti.

Kızımın fotosunu yükledim adı Lokum. Tırnakları yavru olduğu için sivri aslında uzun değil, bir kere kestim veteriner kızdı o yüzden kıyamıyorum derine girerim diye ama bacağıma saplıyor uzunca çiziyor şuan korkunç haldeyim. Hayırlar şşşlar işe yaramıyor su sıkıcam galiba en son spreyle ama korkutmak da istemiyorum çok üzülüyorum. onu üstümden düşürmeye calısıyorum tırnakları dişleri acıyor gibi geliyor vicdanen çok rahatsız oluyorum hayırlısıyla bir büyüse artık 290 gramdan 2 kgya getirdim büyüsün akıllansın diye dua ediyorum.