Kedim 1Haftadır Kuru Mama İstemiyor

burlo

kedim her zaman yediği mamayı artık yemiyor. yaş mama yemek için ağlıyo sürekli. az önce yatağıma gelip miyavlayıp uyandırdı baktığımda geceden koyduğum kuru mama duruyodu yaş mama dolabına sürtünüyodu. hep yediği mama değiştirmedim de neden yemiyor olabilir

2 CEVAP

Gul36

Ne zamandır yiyordu bu kuru mamayı? Bu konuyu benden daha iyi bilenler var ama biz de aynısını yaş mamada deneyimlediğimiz için muhtemelen canı sıkılmıştır diyebilirim.

Aynısını yaşadım beni ve kuru mamayı protesto ettiği dönemlerde yaş mama vermem için adeta açlık grevine girdi.Yaş mamanın miktarını azaltıp kuru mamanın miktarını artırarak karıştırıp mama kabına koydum,gün gün bunu uyguladım yaşı azaltıp kuruyu artırarak.Yaş mamayı yemek için mecburen kuruları da yedi.En son artık sadece kuru mama verdim. Belki daha etkili bir çözüm vardır bu tamamen benim uyguladığım,ama işe yaradı..