Kısırlaştırma Sonrası Kusma

Butterfly88

Bugün dişi kedim kisirlastirma ameliyati geçirdi, ameliyatta yumurtaliklarinda kist oldugunu fark etmişler. Neyseki ameliyati sorunsuz geçti. Yaklaşık 2 saat once eve geldik. Henüz mama veya su vermedim. Dun geceden beri hicbir sey yiyip icmedi. Az önce sarı bir sıvı kustu. Tamamen sıvı yapısı idrar gibiydi. Endiselenmeli miyim? Henüz narkozdan tamamen uyanmadi bu arada.

2 CEVAP

Seulaplt

Ben de kısırlaştırdım, veteriner eve gitmeden gün boyunca kusabileceğini ve altına dahi kaçırabileceğini söylemişti. Sarı sıvı olmasının nedeninin karnı aç olduğu için mide sıvısı olduğunu düşünüyorum. Ama siz yine de veterinerinizi arayın isterseniz, yanlış bilgilendirmeyeyim.

Rikeha

Kustuğu sıvı safra aç olduğu için gelmiştir hala bir şey yiyip içmiyorsa siz az miktarda besleyebilirsiniz püre yaş mamaya az miktar su karıştırıp şırıngayla 5 ml verip 1 2 saat gözlemleyin kusma olursa veterinere danışın