Birden Fazla Kedisi Olanlar Yazabilir Mi

Coconutbey

Merhaba iki ya da üzeri olan kedisi olanlar için soruyorum. Ben de 2. Kediyi evime almak istiyorum ama oğlum çok hassas alerjik bir kedi korkuyorum açıkçası stresten bir sıkıntı yaşarız diye. Onun dışında dış parazit yaptırınca falan nasıl yapıyorsunuz diğer kedi gider öbürünün kafasını yalarsa? Kedileri farklı odalara mi koyuyorsunuz acaba böyle durumlarda? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler 🙏

7 CEVAP

Fisun8

İkinci bir kedi güzel olur aslında en azından tek kalmaz...zamanla alışırlar diye düşünüyorum ama ikinci kedi için fazla beklemeyin çünkü kediler yaş aldıkça kabullenmeleri daha zor olabiliyor...ne kadar erken o kadar iyi...ayrıca iki kedim var 3 ayda bir iç dış paraziter tedavisi sonrası onları birbirlerinden ayrı odaya bırakmaya gerek yok.birbirleriyle kanka bile olsalarda parazit damlasının olduğu yerleri yalamazlar zaten rahat olun...

HaydutveNazli

Benimde geçen ay ilk deneyimim oldu biraz ayrı tuttum kuruyunca bıraktım

Jdjs

İkinci kediyi geçen ay sahipledik önce fip testi yaptırdık belirti olmasada taşıyıcı olabilir diye sonra parazit yaptırdık biz bir kaç gün bir araya getirmedik parazit ve pire döküyor diğerine geçmesin diye ilk başta tıslayıp kavga ediyolar mutlaka ikisininde tırnaklarını kesin ve dikkat edin gözlerine pati atmasın ikinci kediyi yavru almak daha iyi oluyor iki büyük kedi biraz zor anlaşıyolar bizim ikiside büyük yavaş yavaş alışıtırdık tabi kedinin karakterine göre değişir ilk bir kaç hafta kavga ve kıskançlıklar normal veterinerimiz dedi birbirine üstünlük sağlamaya çalışıyorlarmış

Ebru-c

Merhaba, benimde 2 kedim var. Ben genelde uyku saatlerine yakın yapıyorum ve gözlemim altında tutuyorum kızları yoksa hemen yalıyorlar.
Evde kalıp gözlemleyebileceğiniz aralıkta yapın 4 5 saat geçtikten sonra zaten bir şey olmuyor ama yinede tabi yalamasına müsade etmeyin.
Birbirlerine alıştıktan sonra iyiki diyeceksiniz. O kadar iyi geliyorlar ki birbirlerine..

Fistikpasa

Merhaba, bizim 3 kedimiz var bizde dış parazit yaptığımız zaman gece yapıyoruz ve yinede tedbiren odalarını ayırıyoruz. Evde birden fazla kedi olması güzel bir şey tabii ama almadan önce bilmeniz gereken en önemli iki şey ekstra masraf ve ekstra tüy dökümü olacağı.Onun dışında tabi kedinin karakterine bağlı ama şöyle de bir şey var hem kendi deneyimim hemde ettaftan duyduğuma göre sonradan kedi sahiplenildiğinde genelde ilk kedi eskisi gibi artık sahibiyle oyun oynamaz ve ikinci kediyle (alıştığı zaman) oynar. Dediğim gibi kedinin karkaterine bağlıdır belki ama böyle bir ihtimalin olduğunu önceden belirtmek istedim.

duman2707

Bizimkiler erkek birbirini yaladıkları nadiren görülen bi şey o yüzden ben dış parazit sonrası hiç ayırmıyorum sorun yaşamadık
Dış parazit damlalarının zehirlemesi için baya baya yalanması lazım mesela anne kedinin yavrusunu yalar gibi yalaması

tengrist

İzinli günlerimde yaptırdığım için evde olma ve gözlemleme imkanım oluyor o yüzden ayırmadım ben hiç. Zaten veteriner stresi oluyor bir de odalara kapatıp daha çok strese sokmak istemiyorum gözüm üzerlerinde oluyor bir araya getirtmiyorum.