İkinci Kedi Acil Yardım!!

ecemyuce

Arkadaşlar merhaba,
Sokaktan ikinci bir kedi sahiplenmek istiyorum. Şu an evde olan kedim 3 yaşında ve ne insan sever ne hayvan :) bu çok uysal bir kedi 2 yaşında vardır. Sağlık açısından ve evimdeki kedinin psikolojisi açısından nasıl bir süreç izlemeyelim yardımcı olur musunuz?

6 CEVAP

Jdjs

Önce fip testi yaptırın belirti olmasa bile taşıyıcı olabilir sonra aşıları yaptırın biz geçen ay sahiplendik bir kaç gün bir araya getirmedik pire ve parazit döker diye ilk başta kavgalar tıslamalar normal tırnaklarını ikisininde kestirin birbirlerine pati atıyolar gözlerine gelmesin biri küçük biri büyük olunca genelde daha iyi anlaşıyolarmış bizim ikiside büyüktü üstünlük kavgası oldu ilk başlarda zamanla alışıyolar sadece başta çok stres olucaklar kedilerin karakterine göre değişir tabi benim kediler biraz hırçındı ama sonunda alışıyolar biraz sabır gerektiriyor

Betrayal

Zamanla alışır ilk zamanlar zorluk ceksede, bu arada ikiside kisirmi ve cinsiyetleri nedir?

FFECEE

Evdeki kedinize trndyolda satılan antistres diye bir damla vardı kullanıcı yorumları çok iyi ona bir bakın derim birde biraz zaman ve sabır gerekecek alışmaları için 😇benim evde kısır erkek kedim var yavru dişi bir kedi bulmuştum çok zor alıştırdım

ecemyuce

Sağlıkları açısından ne zaman yan yana gelmeliler peki sokaktan alacağım kedinin aşı süreci olacaktır

ecemyuce

Sağlıkları açısından ne zaman yan yana gelmeliler peki sokaktan alacağım kedinin aşı süreci olacaktır

Jdjs

Biz tamamen sağlıklı olduğundan emin olana kadar bir araya getirmedik dışkısını çişini fip testini ve parazit pire dökme olayları bitince bir kez yıkadık sokaktan geldiği için sonra bir araya getirdik