Kedim Kızgınlık

Merhaba benim kedim 3 hafta oldu doğum yapalı ancak yanıma gelip sürekli miyavlıyor,bana kendini sürtüyor, 3 yavru kedi var emziriyor sıkıntı yok ama kızgınlığa girmesi normal mı ?

7 CEVAP

aslihan_e

Normal, erkenden kızgınlığa girebilir, çiftleşip tekrar hamile kalırsa bu ona sık hamilelik yüzünden çok zarar verecektir. Bir an önce kısırlaştırmalısız, yavrular için bir sorun olmaz, kısırlaşınca yavrulara da daha uzun süre bakıyorlar.

aslihan_e

Çok artmadan yaptırırsanız sorun olmaz, yine de bekleyebilirsiniz geçmesini tabi ki. Süte bir etkisi yok. Bir kere hamile kalmasını öneren veteriner ilginçmiş.

Peki çok teşekkür ederim 🥰💕

Kedimi kısırlaştırıcaktım zaten veteriner bir kere hamile kalmasını önerdi, ama bir süresi olması lazım değil mi kızgınlıkta kısırlaştırma zarar verir mi hem süte hem de kediye

muratt_dgn

kızgınlıktayken kısırlaştırmazlar çok riskli çünkü hatta veteriner bana sütten kesilmesi lazım demişti kısırlaştırmıyolar yine de veterinere danışın

Veteriner e götürdüm bugün hala veterinerdeyim hatta riskli olduğunu söyledi kızgınlığa girmiş 🥲kızgınlığın geçmesini beklicem mecbur sabırlar diliyorum kendime 🥲