Doğum

Dilaysaatci

Arkadaşlar merhaba Pug cinsi kızım hamileliğinin 56. Gününde az kaldı yavruları bekliyoruz fakat İlk doğumumuz olacak ve tecrübesiziz. Doğumhaneyi ne şekilde yapabilirim Doğum sürecinde neler yapabilirim yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

3 CEVAP

dksahmat

benim köpek imde suan hamile bu konuda çok arastırma yaptım baya bişey ögrendim
genel olarak köpekler bütün işlemleri kendileri yapıyor diyelimki yapmıyor bunun sonucunda söyle şeyler yapmanız lazım.
1.ilk yavru gelmeye basladıkdan sonra eyer anne keseyi yırtıp yavruyu çıkarmıyorsa bu iş size kalıyor ve kesen cıkardıkdan sonra suratını agzını ve burnu nu iyice silin ve hayvan nefes alsın sonra göbek bagını 2 düyüm atıp 10 cm uzaklıkdan gelicek sekilde kesin ve hemen annenin memesine bırakın ve süt emmeye baslasın. bu sürec her yavruda gecerli.dogum hazırlıgı için ise karanlık sessiz bi oda belirleyin ve karton kutu gibi bişeyin içine eski atılıcak esyarı serin ve köpek i orada yatırın. dogu mdan sonrqa kirlenen esyaları deyiştirin ve 1 veya 2 gün sonra anneyi yıkın ve yavruları eyer anne yalayarak temizlemediyse sil nemli bi bezle dikkatlice silin ve bütün bu işlemleri yaparken en önemlisi yavrularla temas eder ken mutlaka hastane eldiveni gibi bişey kullanın dorudan teniniz yavruya deymesin kokunuz yavruya gecerse anne köpek yavruyu dışlar ölüme terk eder en kötü ükendi yavrusu oldugunu anlamaz ve yer. buna çok dikkat edin şimdiden geçmiş olsun

Dilaysaatci

Yalancı hamilelik çıktı

Dilaysaatci

Çok teşekkürler :)