British Ve Tekir Aynı Ortamda?

duman2707

Ablamlar bir kedi alacaklar british golden dişi
Henüz 2 ya da 3 aylık yavru bir kedi
Bizde de zaten hali hazırda iki erkek kedim var ikiside tekir biri gri biri sarı beyaz ve 4 aylıklar
Ablamların bu aylar taşınma işleri olduğundan kedi ilk geldiğinde bizde olacak hem bize hem ablamlara strese girmeden alışsın diye çünkü taşınma işi biliyorsunuz ses gürültü dağınıklık falan
Birde şu anki evleri küçük olduğundan en azından büyük eve alırız diye kararlastırmıslar
Kedi birkaç ay bizimle olacak ve dediğim gibi benimde kedilerim var birbirlerine alışsınlar oynasınlar istiyorum
Bunu en hızlı nasıl başarabilirim?
Direkt aynı ortama koyun diyen var ama yeni gelen kedi strese girmez mi bi anda?
Ya da mesela yeniyi ve kendi kedilerimi ortak bir alanda buluşturmak mesela hepsinin özel odası olsun ama salonda ortak gezinsinler tanışsınlar gibi
Erkek ve dişi daha kolay anlaşır diyorlar bu doğru mu?Birde bence şanslı noktamız hepsi yavru ve tanışmaya açıklar

6 CEVAP

Emirrckr

Bu arada özel oda kavramı kedilerde pek yok,
Yeni kediniz geldiğinde diğer kedilerinizi bir odaya kapatmayın.
Sadece yeni kedinize en başta ayrı oda verebilirsiniz,bu oda onun güvende ve konforda hissedeceği oda olur.
Ve dediğiniz gibi eğer isterse salona çıkartırsınız.
Zaten diğer kedileriniz de salonda olur ve tanışırlar.
En başlarda koklama,tıslama,hırlamalar olabilir,bunlara engel olmayın,kendi hallerine bırakın.
Birde özellikle hepsini oyuna teşvik edin.En güçlü kaynaşmayı,oyunlarla gerçekleştirirler.

hiç tavsiye etmem. ablanızın alacağı kedi onlarla süreci yaşamalı. çünkü sizin evinizde 2 ayrı kedi daha var hem onlara hem size alışacak. bi kaç gün olsaydı belki derdim ama bi kaç ay diyorsunuz. bu süreç zaten hayvanın ortama alışması için geçen süreç. ona bu süreci 2 kere yaşatacaksınız... pek mantıklı değil... üstelik diğer kedilerin tepkisi ve onların yaşayacağı stres de cabası!

Emirrckr

Bende aslında tavsiye etmezdim,
Mecburiyet sezdim diye o konuya değinmedim hiç.
Ama gerçekten uzunca bir süreyse,o kedi size,ailenize,diğer kedilerinize alışacak.
Şöyle düşünün;
Şu an o kedi evinde ve bir düzeni var,annesi var,kardeşleri var.
Şimdi kediyi alıp yeni eve getireceksiniz,yanlış anlamayın buna tabiki karşı değilim de :))
Size ve ortama alışacak ki bu zaten nerden baksanız 1 ay kadar sürecek.
Tabiki ilk haftayı atlatınca işler kolaylaşır ama tamamen alışması 1 ayı bulur.
Daha sonra ablanız taşınacak ve kedi tekrardan yeni bir ortama farklı ebeveynlere geçecek.
Hepsini de yavruluk döneminde yaşamış olacak.
Tam 3 yer değiştiriyor yani düşündüğümüzde.

duman2707

Ablamlarda öyle dusunmusler arkadaşlar en azından taşıma işine kadar kendi evimize alalım diyorlar taşınma günlerinde birkaç gün getiririz diye kararlastırdılar sanırım böylesi daha iyi olacak

Emirrckr

Yavrulukta bir araya gelen bebekler,genelde cinsiyet ayırt etmeksizin anlaşabiliyorlar.
Tabiki ilk geldiğinde bir alıştırma süreci izleyeceksiniz.
Alacakları kedi,bir üretim evindense,kalabalık kedi ortamına alışkın olsa gerek.Sizde de zorluk çekmeyecektir herhalde…

duman2707

Anladım teşekkürler karakteri nasıl olur bilmiyorum duruma göre hareket ederiz artık benim oğluşlar baya hareketli😄