Sokaktan Kedi Sahipleneceğim

Snmsnm

Merhabalar. 7 ay önce sokakta beslediğim kedim doğurdu. Yavrulardan iki tanesi geçen hafta anide vefat etti. Tek o kaldı geriye. Anneside elimde büyüdü ve bende yeri farklı bu sebeple sahiplenmeye karar verdim. Fakat evde bir kedim daha var 2 yaşında aşıları tam. Sokaktakinin herhangi bir hastalığı yok görünürde. Vitaminine, beslenmesine dikkat ederim zaten. Kuduz, karma, lösemi yaptıracağım. İç dış zaten 2 ayda bir yapılıyor. 1 aya aşıları tamamlanır diye düşünüyorum.
Korktuğum konu evdeki kedime hastalık bulaştırıp bulaştırmayacağı. Muayene ettireceğim ama yinede korkuyorum😣

3 CEVAP

Mini2019

Birçok kedi virüslerle yaşıyor. benim kedim de sokak kedisi ve bilinen birçok virüs var. Anneden geçtiğini söylemişti veteriner.. kediler arasında viral hastalıklar kolay yayılıyor. Yavruda virüs var diye almamazlık yapmazsınız değil mi : ) Bağışıklıklar yüksek olursa sorun olmaz

Snmsnm

İkisininde bağışıklığının güçlü olduğunu düşünüyorum. Zaten Bir hastalığı varsa ilk işim tedavi ettirmek olur. tek konu evdeki kedimi riske atmamak, eve aldığımda 2-3 hafta karantinada tutmayı planlıyorum. Başka önlemler veya kesin yapılması gereken testler varsa bilgilendirmeniz çok iyi olur☺️

Mini2019

ikili üçlü testler var. veteriner size söyleyecektir. korona flev fiv gibi virüslere bakıyorlar. öyle karantinayla geçmiyor maalesef. hayvan ömür boyu taşıyor bunu..