Kedimden Elektrik Çarpıyor

Fttmgll

Arkadaşlar kedimi ince tarakla tarıyorum neredeyse hergün havalar soğudu malum tv karşaıında battaniye ile uyuyoruz fakat kedimi tuttugumda elektrik çarpıyor . Battaniye kullanmadan önce de çarpıyordu ne yapcam . Bazen tüüylerini nemli tarakla tarıyorum elektriklenmesin diye başka bi çaresi var mı

2 CEVAP

Minminik

kullandığınız terlik kıyafetlerinizin polyester olması buna etken, kediden değilde sizin üzerinizde bulunanlar size elektrik yüklüyor.
sağlıklı pamuk kıyafetler seçin, battaniye yün ise o da yapar.
kedime dokunmadan önce bende genelde bi duvara falan sürtüyorum elimi elektriğim geçsin diye

aslihan_e

Oda nemlendirici kullanmak işe yarayabilir, hava kurulduğundan oluyor.