Kedime Nd Somonlu Kısırlaştırılmış Mama Aldım Ama İyi Mi Bilmiyorum?

Neyirx

2 tane kedim var. Erkek olan kısır dişi olan kısır değil. Proplanın somonlu kısır olmayan mamasını kullanıyorduk haliyle erkek kedim cok kilo aldi ve dişi kedimde sürekli ensesinin arkasında alerjik yaralar çıkıyordu. Bir kereye mahsus royalcaninin kısır mamasina geçtim ve 1 ay kullandım. Dişi kedimdeki yaralar azaldı ve erkek kedim eskisi gibi hantal değil. Royalcanin çok pahaliydi ve 10 kiloluk bir türlü uygun bulamadıgim için düzgün bir kısır mamaya geçmek istedim ve ND'nin somonlu kısır mamasını aldim. Bu mama hakkında herkes farklı şeyler söylüyor. Biri iyi diyor biri kötü. ND almakla hata mi yaptım?

4 CEVAP

tengrist

Proplan RC gibi mamalardan ND'ye geçmişsiniz ve hata mı yaptım diye soruyorsunuz :)) hayır.

tommyse

nd hayvansal proteini yüksek temiz ve kaliteli bir mama ve kendi içinde bir sürü serisi var; prime, pumpkin, oceon, tropikal gibi hatta tahıl seçenekleri bile var düşük tahıllı, tahılsız, tahıllı gibi. Nd'yi Farmina üretiyor ve Farmina köklü bir mama şirketi demem o ki kedinizin olması gereken kilosuna göre öğünlere bölerek gram gram verirseniz ve eğer yeni alınmışsa mama kademeli olarak geçiş yapılırsa sorun olacağını düşünmüyorum. Kedinizin hastalık durumu varsa ona göre mamanızı almanızda fayda var. ilk işiniz veteriner hekime konuşup kedinin sağlık durumunu bilmeniz gerek veteriner hekiminiz zaten ona göre size mama söyleyecektir.

tommyse

nd hayvansal proteini yüksek temiz ve kaliteli bir mama ve kendi içinde bir sürü serisi var; prime, pumpkin, oceon, tropikal gibi hatta tahıl seçenekleri bile var düşük tahıllı, tahılsız, tahıllı gibi. Nd'yi Farmina üretiyor ve Farmina köklü bir mama şirketi demem o ki kedinizin olması gereken kilosuna göre öğünlere bölerek gram gram verirseniz ve eğer yeni alınmışsa mama kademeli olarak geçiş yapılırsa sorun olacağını düşünmüyorum. Kedinizin hastalık durumu varsa ona göre mamanızı almanızda fayda var. ilk işiniz veteriner hekime konuşup kedinin sağlık durumunu bilmeniz gerek veteriner hekiminiz zaten ona göre size mama söyleyecektir.

KravatliKedi

proplan kadar et oranı düşük veya yapay içeriği iyi olmayan sadece reklamla isim yapmış bir mamadan nd ye geçiyorsunuz sorgulamanıza bile gerek yok. Piyasadaki en kaliteli mamalar orijen nd acana hills dir gerisini kedimin ağzına bile sürmem