Kedinin Isırdığı Yerler

yarengur05

Kedim çok fazla ısırıyor ne yapsam bırakmadı ısırmayı. Elime hangi kremi sürsem iyi gelir? Ellerim çok acıyor. Ne yapabilirim artık ısırmaması için?

2 CEVAP

aslihan_e

Yastıkla iteleyin şişşt, hayır falan deyin, kontrolün sizde olduğunu gösterin. Yavruyken asla elinizi tırmalamasına, oynamasına izin vermemeniz gerekiyordu. Yanlış eğitim yüzünden olmuştur. Elinizle uzaklaştırmaya çalışmayın kediyi, asla elinizle itmeyin. Elinizi tuttuğunda hareket ettirmeyin ve diğer elinize o an ne geçerse onunla ittirip uzaklaştırın. Zaten elinizi çekerseniz daha çok kesilir. Kavrayabileceği küçük peluş oyuncak verin, onunla oynatın, onu tırmalayıp hıncını çıkarsın. Elinize madecassol veya fito gibi yara iyileşmesini hızlandırıcı krem kullanabilirsiniz.

Betrayal

Elinize bence aci veya kolonya tarzı bişey sürün bikac kere ağzına kötü tat gelirse bidaha yapmaz diye düşünüyorum