Acil Kedim Toka Yuttu

Butterfly88

Siyah lastik olmayan kumaş tarzı tokadan küçük bir parça yuttu galiba kedim. Iki dakika tek bıraktım tokayi kacirip kemirmis, kemirirken fark ettim agzindan aldim hemen küçük bir parça da cikarttim ağzından sonrasinda yutma refleksi yapti. Baska bi parca yuttu mu yoksa refleks olarak mi yapti emin değilim. Ne yapmam gerek

4 CEVAP

tommyse

yarın bi veterinere götürebilirsiniz en iyi o yorumlayacaktır. şu anlık belirti göstermeyebilir ama bağırsağı tıkayacak şekilde yuttuysa ya da ( yuttuğunu kusmayaçalışadabilir )
ciddi işler olabilir hemen bir veterinere götürmekte fayda var.

Mini2019

Eğer yuttuğundan eminseniz hemen veterinere götürmeliydiniz. veteriner onu bir şekilde kusturarak ya da bağırsaklarından parça geçişini kolaylaştıracak şekilde bir şeyler verirdi.
Kakasına bakın mutlaka. Eldiven giyip didik didik bakmak lazım. Geçmiş olsun

Mucasu

Yutma olayı çok ciddidir dışkıdan mutlaka çıkması gerekir aksi taktirde bağırsağı tıkayabilir mutlaka veterinere götürün geçmiş olsun

tommyse

yarın bi veterinere götürebilirsiniz en iyi o yorumlayacaktır. şu anlık belirti göstermeyebilir ama bağırsağı tıkayacak şekilde yuttuysa ya da ( yuttuğunu kusmayaçalışadabilir )
ciddi işler olabilir hemen bir veterinere götürmekte fayda var.