Kedilere Hangi Aromalı Kuru Mama İyi Gelir? Bir Farkı Var Mı?

skythecat

Anket

Tavuklu
(3 oy)
Ton
(0 oy)
Somon
(5 oy)
Tuna
(1 oy)
Toplam (9 oy)

Erkek kısır kedime bu zamana kadar hep tavuklu mama aldım, en son ND’nin narlısını aldım. Şimdi balıklıya geçmek istiyorum.

  1. Bir yararı zararı olur mu bu aromaların?

  2. Balıklı aramolarda hangisi tercih edilir: Somon, ton, tuna

5 CEVAP

Pamres

Ayrıca, ton balığı ile tuna balığı aynı şey. Aynı balığın iki farklı ismi

Emirrckr

Aslında kedinizin damak zevkine hangisi daha çok uyarsa o diyebiliriz.
Tavuklu mamalar daha alerjik ve tüy dökümünü arttırdığı söyleniyor ama kedinizin tavuğa alerjisi yoksa,seviyorsa,tüy dökümü fazla değilse yiyebilir.
Balıklı mamaları da seviyorlar ve ek olarak tüy sağlığına daha iyi geldiği belirtiliyor,ben de buna katılıyorum.

Pamres

Net bilgim yok ancak, tavuklu mamalar tüy dökümünü arttırıyor diye bir söylenti var. O nedenle ben tavuklu kullanmıyorum

tommyse

yani ben tedavi mamaları yüzünden hep tavuklu kullanıyorum ama ilk tercihim somonlu oluyor genelde, balıklı almaya çalışıyorum neden bilmiyorum tavuğu haşlayıp vermeyi daha çok tercih ediyorum mamada tercih etmiyorum alerjen olayları yüzünden ama eğer mamanın içinde gerçek tavuk oranı varsa alın eğer alerjisi yoksa çocuğun.

tengrist

Kediye göre ve ihtiyaçlarına göre değişebilecek bir durum bu.