Kedimin Boynunda Bir Açıklık Var

Veranifer

Arkadaslar kedimin boynunda boyle bir tuy dokulmesi var daha once var miydi hatirlamiyorum acaba stresten mi yoksa bir hastalik fln mi var biraz daha buyuk ama fotografta tam net cekemedim

7 CEVAP

Bazen aşı yapılan yer bu şekilde dökülüyor malesef ama boynundan aşı yapılmadığına göre tam emin olmamakla birlikte tahminlermi söyleyeyim; yara olmuştur kabuk düşmüştür, başka bir kedi ile boğuştuysa tüyleri toplu çekmiştir, aşı ile düzeltilebilecek bir cilt rahatsızlığı da olabilir. Çözüm yolu kolay, sadece 2 dakikalık bir muayeneyle ve tanıdan sonraki aşı yada ilaç ile halledebilirsiniz..

serot10in

Kedinize tavuk ve türevlerini verdiniz mi bu süreçte? yada kullandığı mama tavuklu mu? Tavuk kedilerde bu tarz küçük çaplı mantar ve tüy dökülmelerine sebep olabiliyor aynısı benim kedimdede aynı boyun bölgesinde oldu yavruyken tavuğu kestim düzeldi ayrıca herhangi bir antifungal kremde sürebilirsiniz bir zararı olmaz düzelmesine yardımcı olur.

Veranifer

Evet snrm tavuku mama vterinere gidene kadar beklicektim ama cok meraklandim peki arkadaslar onerebileceginiz bir marka var mi

Aşılarının zamanı gelmişse onları da yenilersiniz , mama konusunda çok alternatif var ama benim tercihim genelde balıklı mamalar oluyor. Aldığınız mamanın içeriği ve besleyiciliği yanında kedinizin kilosu,hareket potansiyeli,tüy sorunu vs gibi durumları da göz önüne alarak bir tercih yapmanızı tavsiye ederim :)

Veranifer

Cok tesekkur ederim asilari taa haziranin 15 i ama bu cuma ya da cmrtsi gidecegiz insallah veterinere mama onerisi alip duzenini soracagiz saat sabahin 3 4 unde uyandiriyo acımm diye ztn ama sahibi gibi suc da bulamiyorum biraz tombuluz da bir diyete girecegiz

Kıyamıyoruz veriyoruz fazla fazla ama aynı zamanda zarar da veriyoruz çünkü tek alanı ev olan kedilerin çok hareket etme olanakları olmuyor sokaktakiler gibi, o nedenle besleyici bir mama aynı zamanda düzenli bir ölçü en iyisi :) Veterineriniz bir ölçü kabı verir kilosu olması gerekenden fazla ise günde kaç gram yemesi gerekiyorsa, ölçü kabı ile mamasını verirseniz hem ne kadar yemesi gerektiğini hemde ne kadar yediğini görmüş olursunuz:)

Veranifer

Tesekkur ederim peki marka olarak oneriniz var midir