Kedim Oyun Oynamasini Bilmiyor

Veranifer

Arkaaslar bir kedi sahiplendik ama yillardir sokak kedisi olarak yasamis cok uysal sirnasik ama enrrjisini atmasini istiyorum oyuncaklar aldik hic ilgisini cekmedi seslere bile donup bakmiyor acaba oynamayi ogretebilir miyim yoksa zorlamiyim mi cunku nasil rahatsa oyle olmasini istiyorum zaten sabahlari bir uyuyor aksama dogru kucuk kesif gezileri gece yarisi sabaha dogru direk safari turu kafalara cikmalar miyavlamalar acaba depresyonda mi yoksa oynamayi mi bilmiyor

5 CEVAP

eccakir

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Bu durum yaşadığım bir durum değil ama düşüncemi paylaşacağım sizinle. Kediniz kaç yaşında bilmiyorum ama büyük kedilerin oyun oynama isteğinin azaldığını hatta hiç oynamadıklarını biliyorum yani yavru kediler gibi olmuyorlar bizim kız bile 7.5 aylık eskisi gibi oyun aşkı kalmadı gündüz uyuyor gece oyun oynuyor. Tabi birde sokaktan sahiplenmişsiniz sesler ilgisini çekmeye bilir çünkü çoğu sese alışkın sokakta kim bilir ne sesler duydu. Depresyonda olduğunu sanmıyorum mama yiyorsa, su içiyorsa ve halsiz gibi yatmak yerine uyumak için yatıyorsa bence sorun yoktur. Olgun bir çocuk sadece :)

kedianasi

Bir kere oyun oynamayı bilmiyor diye bir şey yok nasıl siz bir bebeğin ilgisini çekmeyen oyuncakla zorla oynatamıyorsanız onu da oynatamazsınız. Bir kağıttan topla bile saatlerce oynayabilir. Bir tane orta boy çok yumuşak olmayan top alın atarsanız onu kovalar, hareketli fareler var onu alabilirsiniz ya da minik 3 5 liralık minik fareler var ben ondan almıştım atıyorum onunla oynuyor geri getiriyor çok seviyor veya oltaları çok seviyorlar ucunda tüy var bizimkinin onunla oynatıyorum. Büyüdükçe oyun oynaması daha da azalıyor tabi ama yatmadan 15 dakika önce enerjisini atarsanız miyavlamaz o da uyur. Gün içerisinde de bazen oynarsanız hep uykuyla geçirmezse iyi olur. Kediler geceleri daha aktif olur stresli bir ortamı yoksa, sevginizi hissettiriyorsanız depresyon değildir o

kedianasi

Lazerle oynatmayın bir ışık var ama asla yakalayamıyor zamanla hırçınlaşır. Kediler avcı hayvanlar kovaladıkları şeyi yakalaması hem güvenini yükseltir hemde oyunu keyifli hale getirir

Veranifer

Tesekkurler arkadaslar evet sanirim oyuncaklarin ilgisini cekmemesindenmis topu felan var ama umrunda bile olmuyor bu sabah biraz tararken tarakla oynamaya basladi pati atmalar isirmaya calismalar care taraktaymis :)

Amedsoner

Bence sesli tüylü bir top ve lazere dayanacak kedi yoktur. Benim erkek kedim oyun manyagiydi zamanla azdı ama yine de oyuncaklarını sever oynar. Dişi kedimse tam bir kokoş. Aldığimiz hiç bir oyuncağa yanaşmadı aksine kaçtı. Ama lazere deli oluyor.