Kediye Activia Probiyotik Yoğurt?

duman2707

Kedilerim Activia nın bu küçük probiyotik yoğurtlarını çok seviyorlar hem sadesini hem de kedilerin ananas yiyebildiğini bildiğimden ara sıra az bi şey ananaslısından da veriyorum bir sakıncası olur mu?

9 CEVAP

aslihan_e

Ananas yiyebilir ama onun içinde ananas oranı düşük, daha çok şeker ve aroma verici ile ananas tadı elde ediliyor. İşlenmiş şeker oranı çok yüksek. Sadece ananastaki doğal fruktoz olsa zararlı olmazdı. Böyle bir şeyin faydası değil zararı olur. Sadesini vermeniz ise çok faydalı. Probiyotikli olduğu için sütten farklı olarak laktozu ayrıştırabiliyorlar.

tommyse

ananas konusunda bir bilgim yok mama yoğurt ve kefir bende arada veriyorum

Emirrckr

Az miktarda verebilirsiniz sade olanından.
Ananaslı olanın içeriğini kontrol edin,şeker barındırıyorsa vermeyin ya da çok çok az verin.
Eğer ilave şeker yok sadece ananasın tadı/şekeri varsa ondan da verebilirsiniz.
Kediler için yararlı ve sevdikleri bir meyve ananas :)

Minminik

laktozsuz kefirde verebilirsiniz, activianın laktozsuzuda var

duman2707

Aaa tamam çok teşekkür ederim sade probiyotik o zaman az da olsa verebilirim kefir içinde bakarım bir dahaki gidişimde markete
Ananaslının içeriğine baktım evet şeker pancar şekeri de olsa var ayrıca kıvam arttırıcı tatlandırıcı gibi şeyler de bulunuyor vermeye gerek yok o zaman

duman2707

Pardon tatlandırıcı değil aroma verici
Ananasta dediğiniz gibi içerisinde %4 kadar varmış zaten ananaslar küçük küp şeklinde varlar
Yoğurda aromayı demek ki ananas aromasıyla veriyorlar

duman2707

Sadesini de olsa çok seviyorlar artık gönül rahatlığıyla veririm bari

Emirrckr

Evet verin,
Ananas seviyorsalar evde ananaslı yaş mama hazırlayabilirsiniz.
Ananası öyle küçük küpler haline getirin,haşlanmış tavuk filetoyla karıştırın,hazır :))
Tabii ananası fazla kaçırmayın,az miktarda olsun.
Veya sade probiyotik yoğurda da benzer şekilde ekleyebilirsiniz.

Emirrckr

Schesir’in de mangolu,ananaslı yaş mamaları var,ama ülkemizde stokları çok az.
Birde ananası konservede değil de taze öneriyorlar genellikle.