Kedi Genel Konular

Realbadvroken

Kedilerim konusunda çok hassasım.banyo ve WC birleşik çamaşır suyu ile temizliyorum onun dışında kedilerim temas etmesin diye evin hiçbir yerinde çamaşır suyu kullanmıyorum. Ve habire kapı açık oldukça banyoya gidip giriyolar.Gozunu hafif kısıyor kedim.basina gelen var mı bu konudan mi kaynaklı emin değilim

2 CEVAP

tommyse

kedilerimizi mümkün olduğunca her türlü temizlik maddesinden uzak tutalım.

mümkün olduğunca en azından koku çıkana kadar yıkamalısınız. ya da çok az miktarda kullanmalısınız. aşırı bazik bir madde bizi bile tahriş edebiliyorken kedilerin gözleri ve burun iç bölgeleri kesinlikle tahriş oluyor. koku geçip normale dönene kadar odaları havalandırabilirsiniz ya da kediyi evden bir müddet uzak tuttun durumu akut ve kronik şekilde üst solunum sıkıntısı yaşayabilir ve yahutta gözleri kaşınarak nezle türü bir hastalığı çıkabilir bu hayvanın yaşam kalitesini sıfıra indirgiyor. önerim hayvanlara özel temizlik maddelerinizi kullanmanız bunu en azından yerleri silmek için alın çünkü kediler evin her yerini koklarlar çünkü onu alıştığı kokuyu temizleyerek yok etmiş oluyoruz. o yüzden bu ağır bazik maddeler kullanırken dikkat hem kendiniz hemde kediniz için...
son olarak bu tür temizlik maddelerine kediler asla ulaşmamalı bazı kediler bu tür maddeleri içebiliyor :)

Minminik

sholk un çamaşır sulu pati dostu nefes dostu ürünü var artık onu kullanıyorum ben