Erkek Kedimi Kısırlaştırdıktan Sonra Normal Mama Vermek

Slhttin_

Merhaba arkadaşlar evimde 3 kedi besliyorum erkek olan kedimi kısırlaştırmak istiyorum evdeki diğer kedilerim dişi ve çiftleşmelerini istemiyorum bütçem şuan sadece erkeği kısırlaştirmaya yetiyor asıl soru şu erkeği kısırlaştirdiktan sonra normal mama yemesinde sorun olur mu illa kısır kedi maması kullanmam şart mı çünkü birine kısır kullansam diğerleride yiyecek bu konuda beni aydınlatabilir misiniz🙏

6 CEVAP

evet kısır kedi maması kullanmak zorundasınız yoksa zamanla böbreklerinde taş olabilir.idrar yolu enfeksiyonu olabilir. normal mama çok kilo aldırır özellikle kısır kediler kilo almaya meyilli oluyor. kısır kedinizi mama yerken ayrı odada yedirmeye çalışın. diğerlerinin mamasını yemesin.

tengrist

Ben kedilerime kısır mama kullanmıyorum herhangi bir sağlık problemleri yok. Ancak, burada kullandığınız mamanın kalitesi ve diyetiniz de önemli. Karbonhidrat ağırlıklı, tahıl proteinli yetişkin mamalar ile besliyorsanız kediniz için kısır kedilere uygun bir mama alsanız daha iyi olur. Geçmiş olsun şimdiden.

Butterfly88

Kısır kedilerin metabolizmalari yavasliyor, sakinlesiyorlar. Kısır mamalar kilo almamalari icin iyi oluyor. Normal mama kullanirsa asiri kilo alimi olabilir

Realbadvroken

Erkek kediler kilo almaya daha meyilli bünye olarak. kısır kedi maması kullanmazsanız hem sağlık açısından hemde kilo açısından sıkıntı çekebilir

MarsMaya

Diğer kedilerinizde kısır kedi maması yiyebilirler. Henüz yavru iseler malt veya takviye düşünebilirsiniz. Kendi veterinerlerimize danıştığımızda biri yavru olmasına rağmen mamaları ayıramadığımız için kısır kedi maması yesin bir şey olmaz demişti. Küçük olan 1.5 yaşına geldi çok şükür hiçbir sıkıntısı yok.

Slhttin_

Mystick kullanıyorum yavru kedi maması illaki hepsine kısır kedi maması mı vermem gerekiyor oğlum britsh longhair kilo alma meselesi kediden kediye değişir mi yoksa her kısır olan kedi normal mama yerse kilo mu alır