Güneşli Oda/Ortam Tüy Dökümünü Tetikler Mi?

duman2707

Arkadaşlar bi oda aşırı güneş alıyor ve kedilerimi de en başından ilk oraya getirdiğim için odayı benimsediler tamam kışın sıcacık çok güzel cidden ama güneş vurduğu zamanlar aşırı tüy dökümü oluyor resmen öbek öbek tüy topluyorum
Akşamları ve sabahları böyle değil
Stor perde var ama camdan manzara izlemeyi sevdikleri için kapatmayı bazen unutuyorum işte böyle unuttuğum zamanlar öbek öbek tüy topluyorum
Cidden sebebi güneş ve sıcak mı?Cunku bu oda illa evin diğer yerlerine göre daha ılık oluyor birkaç kez öğlenleri kapısını kapatmayı denedim salonda da bi sürü yer var geniş geniş sonuçta ama açtırtmak istiyorlar o odayı çok benimsediler
Çaresi sanırım yok ama sebebi güneş ve sıcak mı ondan emin olmak istiyorum

10 CEVAP

tommyse

kediler güneş banyosu yapmayı severler ve anladığım kadarıyla güneş kökü zayıflamış ve eski tüyleri döküyor. mevsimsel bir geçişte olduğumuzdan kediler olduğundan biraz fazlaca tüy dökebilir. düzenli malt ve tarama işlemiyle önüne geçilebilir ve tüy damlasıda alabilirsiniz.

tommyse

biofeline, vet's plus gibi tavkiyelerim tüy sağlığı için damlaları satılıyor hatta bu sitede vet's plus'ın tüy sağlığı damlası var onu alıp deneyebilirsiniz.

tommyse

eğer kediniz uzun tüylüyse ve kedi tüylerinden kusma yaşıyorsa malt vermeniz gerekebilir. (maltlar hemen hemen her kediye lazımdır, mide-bağırsak rahatlatıcıdır gibi düşünebilirsiniz ) kitten paste bir malttır ihtiyaca göre verin tabiikide :)

tommyse

iki kere paylaşmaya çalıştım damlayı olmadı kusura bakmayın

duman2707

Evet uzun tüylü diyebilirim ya da medium hair ama kısa tüylü değil şu ana kadar hiç kusmadı o yüzden kitten paste yeterli geliyor sanırsam bu arada damla öneriniz için çok teşekkürler gimcat in biyotin pastesini veriyorum ama çok işe yaramadı değişiklik yok birde damlayı deneyeyim tekrardan teşekkür ederim

duman2707

Malt ayrıca vermiyorum kitten paste verdiğim için ama tüy damlası nasıl oluyor onu biraz açar mısınız?

tommyse

tüy sağlığı damlası:

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Emirrckr

Güneşin dökeceğini pek sanmıyorum ama belki oda çok ısınıyorsa ondan kaynaklanıyor olabilir.
Veya güneş yansıdığında oda da her şey görünüyor o yüzden fazla dökülüyor gibi hissettirebilir size :)