Köpeklerde Tüy Dökülmesi Çözümleriniz Neler :) ( Traşa Karşıyım Bu Arda )

FulyaC

Arkadaşlar yavrum 3 aylık 1 aya yakın süredir tüy dökmeye başladı ama son bi iki haftadr çok çok fazla arttı. Belli bi noktada kelleşme yok. Genel olarak döküyo.Sabah akşam tarıyorum sonuç avuc avuc tüy :) gectiği yerlerde tüyleri uçusuyo adeta :) ND bal kabaklı kuzulu mama kullanıyorm. Sebebi ne olabilir. Tüy dökümünü azaltmak için ne yapabilirim. Temizlik bakım ek gıda vb gibi ?

3 CEVAP

dksahmat

tüy için sonomlu mamaları kullan derim ben proplan somonlu kullanıyorum ve tüy dökümü en alt seviyeye iniyor.neden döküyor konusuna gelirsek 1. tüy dökme köpek ırkına göre deyişiyor yogunlugu ama bazı ortak sebebleri var 1. kullanılan şanpuandan 2. mamadan. 3 sitresden 4. mevsim geçişlerinden 5. ve en zor annaşılan yapılmayan aşılardan kaynaklı hastalan mış ve fark edilmesinden.
çözümler zor deyil ( aşılan mamasış olmasından hariç )

Derdedermanim

3 aylık ise daha tüy değiştiriyor;rengi açılmaya başladıysa muhtemelen öyle.

Muzeyyennb

Yemeklerinin içine sarimsak,keten tohumu katmanizi oneririm. Tüylere çok iyi geliyor :)