Kuru Mama Yemeyen 2 Aylık Kediye Alternatifler Neler Olabilir?

Emirrckr

Yan komşularımız üç gün önce 2 aylık yavru bir kedi sahiplendiler.Bizde yakından takipteyiz :))
Sahibiyle sürekli iletişim halindeler fakat adam kedinin yanına kuru mama koymuş,biraz bekleyin elbet yer falan diyormuş.
Kedi üç gündür ağzına kuru mama sürmedi,hatta bugün avuçtan falan yedirmeye çalıştım bende ama nafile.
Fakat sabah kahvaltı yaparken yanlarına gelmiş,eşi minik bir parça ekmek vermiş bayıla bayıla yemiş :)
Sonra veterinere danıştılar,Pro Plan’ın kitten yaş mamasını vermiş,onu da yemiş.
Ancak ne yapsalar kuru mama yemiyor,eski sahibi de evdeyken yiyordu diye diretiyor.
Maması Royal Canin,
Bu durumda ne yapabilirler?
Biraz daha beklemeliler mi,kedi alışmadı desek diyemiyoruz çünkü aşırı sosyal çıktı daha ilk geceden kıpır kıpırdı,yabancılık çekmiyor hiç ama kuru mama konusunda sıkıntı yaşıyorlar.
Yemek yemediği için 3 gündür kaka bile yapmamış,bu akşam yapmıştır diye tahmin ediyorum.
Yaş mama yediğine göre evde hazırlanabilen yaş mamalardan da yer muhtemelen,bir tarif önerisi olan var mı?
Tavuk fileto,katılabilecek sebzeler falan.
Kimileri ishal durumu yoksa patates katılmamalı falan demiş.O yüzden yanlışta yönlendirmek istemedim onlar da sürekli bana falan danışıyor.
Sizlerden öneri bekliyorum.

2 CEVAP

Merhaba yaş mamayı yiyosa kurumamayla karıştırıp azdan coga olacak şekilde kuru mamaya ağırlık verin alisacaktir yeni yuvası streste yapmış olabilir

duman2707

Üç günde çok olmuş ya mutlaka yesin bi şeyler yaş mama olarak Schesir önerin evde hazırlanmışı da yerler diye dusunuyorum ben büyük ihtimal stresten yemiyordur yemezse arkadaşın dediği gibi yaş kuru karışık verin bi sure bende ilk yukarı aldığımda öyle yapmıştım