Kedi Kaşıntı Sorunu (Prof’a) Gittim

Mini2019

Daha öncelerde epey yazmıştım konu hakkında..

Artık çareler tükenince, işin duayeninin yolunu gösterdiler.

Profesör hanım ders anlatır gibi anlattı ve kısaca dedi ki, kaşıntının belirli sebepleri olacağı gibi tanımlanamayan sebeplerle de olabilir..

Gıda alerjisi genelde çoğu kedide aynıdır.
Çevresel faktörler olacağı gibi, ortada hiçbir şey yokken de kaşınabilir, hayvanladaki tanı yöntemleri insanlardaki gibi değil dedi. Enine boyuna tüm sebeplerden bahsetti..

Kaşıntı tamamen geçmeyebilir. Bununla nasıl yaşanır onu öğrenmeniz gerek dedi. Çok güzeldi yaklaşımı. Birkaç ilaç önerdi. Kullanıyoruz ama sanırım bununla yaşamayı öğrenmem gerekecek.
Sevgiler herkese

6 CEVAP

BusraO

Bu konu hakkında benimde bir deneyimim oldu. Evde 3 kedim var 2si sürekli kasiniyordu , hatta boyun bölgelerinde tüysüz kalan kisimlar bile oldu. Kedim fib olduğunda daha çok kaşınmaya başladı ve sırtında kocaman tüy dökülmesi ve kabuklu yara oldu. Klinikte kaldığında hiç kasinmiyordu eve gelince kaşıntısı başlıyordu.Veterinerimiz evde alerji yapabilecek birşey olabileceğini söyledi. Kardeşim için probiyotik sprey almıştık ,kedilere alerjisi olduğundan sürekli hapsiriyordu. Spreyi halı perde koltuk heryere sıktık. Şaşırtıcı bir şekilde kedilerimin de kaşıntısı geçti.

EsraTurans

Gıdaya alerjisi varsa Hipoalerjenik kedi mamaları tercih etmelisiniz.

Mini2019

@BusraO çok teşekkürler. Spreyin adı nedir ?

Mini2019

@EsraTurans

alerji testi yaptırdım, gıda alerjisi var :)

Patilicns

Merhaba hangi prof acaba ?

Mini2019

Nilüfer Hanım