Orijen Hakkında Gerçekçi Bilgilere Sahip Olanlardan Tavsiye Bekliyorum

duman2707

Arkadaşlar 4 aylık erkek kedilerime nerdeyse doğduklarından beri Orijen kullanıyorum en başta bilinçsizdim six fish tüm yaşam evreleri için uygun diye bebeklikten six fish le başlattım sonrasında burdan yardım almam ve Türkiye distribütörü ile iletişime geçmemle Orijen kitten a geçiş yaptım ve 2 aydır Orijen kitten kullanıyorum
Kedilerim seviyorlar tüy sağlığı iyi gelişimleri çok iyi
Sadece ben hep en iyisi olsun diye istedigimden hep bi araştırma halindeyim benim planım kısırlaşana kadar kitten kullanıp ardından dönüşümlü tundra six fish şeklinde falan ilerlemek
Biraz yaş aldıkça da inşallah benimle uzun bi ömrü olur guardian 8 falan düşünüyorum
İşte dediğim gibi sürekli araştırıyorum dişi olsa dert etmeyeceğim ama erkeklerde hep bi idrar yolu problemine değiniyorlar
Kısırlaştıktan sonra Orijen e yakın bakmayanlar var ama ülkemizde bilinçsiz insan sayısı da fazla bence çünkü bu mama yurtdışında oldukça tutulan bi mama
Gerçekten hiç emin olamadım daha kısırlaşmaya vakit var ama yine de en azından gerçekçi yorumlara ihtiyacım var
Ömür boyu Orijen le devam edebilir miyiz?
He birde Orijen kullanıp idrar yolu tableti verenler de varmış sanırım korumak adına bu fikre nasıl bakarsınız?

9 CEVAP

Mini2019

Çiğ beslemek dışında tüm mamalara inancımı yitirdim.

Emirrckr

Planlamanız gayet güzel :)
Gönül isterdi ki bizde böyle besleyelim ama Orijen’in fiyatları çok uçuk,
Biz N&D ile devam ediyoruz başından beri ve memnunuz.
N&D için de çok şikayet var ama kedinize iyi geliyorsa o mama iyidir.
Kuru mama konusu biraz göreceli,her mama her kediye yaramayabiliyor bunu da deneyerek görüyorsunuz.
Bence şimdilik Orijen Kitten’la kısırlaştırana kadar devam edin,
Sonrasına kilosu,sağlığı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak karar verirsiniz.
Bir B planınız da olsun kenarda.
Hekiminizle son planlamayı çizersiniz.
Tabii tek bir hekim değil birkaç hekimden görüş alın çünkü bazıları kliniğinde sattığı mamaları övüp diğerlerini gömebiliyor :))
Çok iyi,işinin ehli bir hekim bile olsa ticari satış kaygıları gereği.Bu böyle maalesef yapacak bir şey yok.

tengrist

Kedim 4 yaşında kısır ve sarman burayı özellikle belirtiyorum çünkü obeziteye,böbrek ve idrar yolları hastalıklarına yatkınlardır.
Ben bugüne kadar ND Ringa balıklı yetişkin tahılsız kullanıyordum. Bu hafta ND'den Orijen'e geçiş yapacağım ve eğer bütçemi zorlamaz ise severek yedikleri taktirde orijenden devam etmeyi düşünüyorum umarım devam edebilirim hep geçmek istiyordum kedi sayısından dolayı beni çok zorlayacak ama deneyeceğim. Görüşlerimi ve tecrübelerimi sizinle paylaşacağım zaten aşağı yukarı 1 yaşına kadar yavru mama ile besleyin siz de. ))
ama marka farketmeksizin şunu bilin, hayvansal protein sistite ve böbrek sorunlarına sebep olmaz, Türkiye'de her ne kadar büyük baş hayvan muamelesi yapılsa da burada aslanların akrabasından bahsediyoruz. etçil hayvana etten zarar gelmez korkmayın.
burada bir de yaygın bir inanış bu tür mamaların ev kedilerine uygun olmadığı vs. yönünde. ama atlanan bir nokta var ki ev kedisi ile yaban kedisinin hareketleri hemen hemen aynı, hatta yiyecek bulma sıkıntısı yok ise yaban kedileri de gününün çok büyük bir kısmını uyuyarak geçiriyor ama lop etle besleniyor.

tommyse

kedime bende bütçemin yettiği kadar içinde gerçek et oranı bulunduran brit care'e geçtim ilerki zamanlarda araştırdığım barf/ çiğ besleme'yle alakalı hekimimize danışacağım bir yandan da kendimde araştırıyorum. Benim kedimde inanılmaz derece de tıkanıklık yaşayan bir kediydi kısırlaştırıldıktan 2 hafta sonra tıkandı ve bir daha da kesilmedi şuan hala tıkanabilir diye korktuğumdan brit urinary aldım öncesinde hills c/d kullandım ama pekte fayda etmedi c/d kullanırken iki kere daha tıkanıklık yaşadı. brit care urinary su tüketimini çok arttırdı ve dengeli yemeye başladı.
kıştan sonra çiğ beslemeyi düşünüyorum, kuru mamalar kedilerimizin doğasına çok aykırı özellikle düşük segmentteki mamalar. ve yabancı kaynaklardan araştırmalar yaptıkça aslında kuru mamaların asla güven vermediğini ve yurtdışında rövanşta olmadığı oradaki insanlar yaş/çiğ besleme kullandıklarını gördüm . orijen-acana'yı kullanıyorlar zaten orijen-acana içeriği en iyi en ********** ve nature's vaitery de öneren gördüm.

cemremio

Biri 5 yaşında diğeri 2 yaşında ki kedimi, çok yakın zamana kadar, orijen ve acana dönüşümlü olarak besledim, şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım, bir ara kedilerimi pansiyonda misafir etmem gerekti o sırada ne olduysa oldu, ne verdilerse artık erkek kedimde hassas sindirim problemi ortaya çıktı, şimdi orijen de acaba da iyi gelmiyor mama arayışındayız

duman2707

@tommyse çiğ besleme hakkında kendime güvenim pek yok açıkçası tam detaylarını da bilmiyorum aslında o yüzden kuru mama sektöründe en iyilerine yönelmeye çalışıyorum zaten her gün bir schesir yaş mamamızda var iyi mi ettim bilmiyorum ama her gün aşırı derecede istiyorlar mecburen veriyorum bende hani yaş mama yüzünden kuru mama yememezlikte yapmıyorlar her türlü şeyi yiyorlar hiç seçici değiller

tommyse

schesir mükemmel içerikli bir yaş mama. zaten orijen-acana kendini kanıtlamış bir mama şüpheniz olmasın kullanırken ben onları alamadığımdan brit care kullanıyorum (%52 et oranı var) memnunum şuan kullanıyorum yeni geçtik sayılır. çiğ besleme hakkında şöyle düşünüyorum kediler kendi doğasında zaten çiğ beslenen av hayvanları yiyen hayvanlar benim kedim çiğ tavuk et ve ya kıymayı asla yadırgamayan kedi parazit konusunda tabii dikkat edilmeli o yüzden barf.tr gibi sitelerden mama bakıyorum ya da raw of us bunlar kaliteli porsiyon porsiyon hazırlıyorlar buzlukta buzdolabında saklama günleri falan hepsi ayarlı kıştan sonra bir kere alıp deneyeceğim.

duman2707

@tengrist deneyimlerinizi merakla bekliyorum şu an orijen bize gerçekten iyi geliyor ama yetişkinlik dönemi nasıl olacak merak ediyorum

AryaveDobby

Acana ve orijenden memnunuz. https://petdoktoru.com/orijen-kedi Yaş mamada schesir iyi ama her zaman o markayı alamıyoruz.