10 Kg’lık Mamaları Muhafaza Etme

FFECEE

Merhabalar kedime 10 kg’lık mama aldım kullanabileceğim kadarını aldım geri kalanını ağzını iyice sıkı sıkı kapatıp bantladım ama genede sanki iyi muhafaza edememiş gibi hissediyorum başka önerileriniz var mı acaba

3 CEVAP

MrCaju

@FFECEE Merhaba.
Keşke buradan resim paylaşılabilseydi...
Biz bildiginiz 2' şer kg' lik cam kavanozlarda muhafaza ediyoruz. :)
Kapakları sıkıca kapatıldığı takdirde tavsiye edebilirim.
Selamlar.

Ebru-c

Merhaba bende sürekli olarak 10 kg alıyorum. Büyük bir saklama kabı aldım hepsini içine boşalttım, içine bir parça ekmek koyup üzerine poşet geçirip kapağını kapattım. Ayriyetten bir 10 litrelik bir saklama kabım daha var birazda ona boşaltıyorum, günlük olarak mamalarını 10 litrelik olandan dolduruyorum bittikçe diğer büyük saklama kabından alıyorum. Alırken ekmeği de değiştiriyorum. Ekmek her daim taze kalmalarını sağlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

FFECEE

Çok teşekkür ederim bende cam kavanozlara bölüştürüp ekmek katacağım içine sevgiler😇