Kedimin Tuvalet Eğitimi Tam Değil

aliyea

2 aydır sahiplendiğim kedim tuvaletini düzgün kapatmıyor üstüne basıyor sürekli pisleniyor tüyleri patileri kumu değil kum kabının yanlarını eşeliyor. Eski evinde öğretememişler kumu tam bilmiyor nasıl öğretebilirim ne yapabilirim

5 CEVAP

tommyse

kedilere zaten kum kabı ya da tuvalet eğitimi verilmiyor ben oğlumu 3-4 aylıkken köyden almıştım kumu önüne koyduğum gibi kendi gerekeni yapmıştı. kumunu tam kapatamıyor olabilir, üstüne basma olabilir bu durumu zamanla aşacaktır. kumunu yeterince seviyede koyun 7-8cm yükseklik şartve kumunuz tozlu olmamasına dikkat edin, geniş bir kum kabı kullanın. eminim alışacaktır bu onların doğasında var

Cansu2323

Birkaç kere patilerini kuma sürtün eşeleme hareketini yaptırın.Kumdan çıkmak istese bile tekrar tekrar yapın.Ben böyle yapa yapa en fazla 1 saatte öğretmiştim.

aliyea

Yapıyorum o şekilde eşeliyorum patisiyle filan ama her tuvalete girdiğinde heryeri kakası çıkıyor tuvaletin içinden öğrenemiyor beş aylık bide

Helincgr

Ödül mamasıyla öğretmeyi deneyin

didemuysl

Patileriyle kumu eşeleyebilirsiniz birkaç kere yada ödül maması ile hallolur gibi