İki Aylık Kedim Adına Antibiyotik Tedavisi Hap İle Yapılabilir Mi?

Cise

Kedimizi sahiplendiğimizde oldukça küçük olduğundan iki ayı doldurur doldurmaz veterinere götürdük. Kan değerinde bakteri bulundu iştahsız ve sürekli uyuyor. Tedaviye başlamak istediler fakat damarını çatlattılar . Bir haftalık tedavi süreci için iki aylık kedimize hap ile antibiyotik tedavi uygulanabilirmi . Bilgisi olan varsa eğer yardımınızı bekliyorum. Teşekkürederim

1 CEVAP

Castielthecat

Bizim minnak 2.5 aylıkken üst solunum yolu enfeksiyonu olmuştu. Bebek antibiyotiği olan largopen'in şurup versiyonunu kullanmıştık. Şırınga ile 12 saat aralıklarla sabah akşam veterinerimin önerdiği miktarda kullandım ve şu an çok iyi. Bence hap ile değil de şurup yoluyla 1 hafta tedavi ederler. Ve eğer durum buysa ilacı aldıktan sonra eve getirip kendin içirebilirsin. Sana tavsiyem bacaklarının arasına alıp ağzına şırıngayı sokup yavaşça vermen mecburen yutacaktır. Ağzına da şuradan sokabilirsin, üstteki köpek dişin arkası boş, yani ağzını kapatsa da orası boş olduğundan şırınganın ucu giriyor ve biraz tadı hoş olmadığından agrasif de davransa yutuyor.