Kedi Sağlığı Ve Enfeksiyonu

Erkek kedim var yetişkin eve kokulu idrar bırakıyor başta kızan dönemi sandım ama 10 günü aştı bu durum ve halsiz enfeksiyondan şüpheleniyorum veterinere götürücem enfeksiyonu olan kedinize kullandığınız birşey varmı

5 CEVAP

tommyse

kedinizi acilen veterinere götürmenizde fayda var idrar tahlili yaptırarak sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz. kedim idrar yolu enfeksiyon geçirdiğinde hekimimiz hastalığına göre baytril ve kovertin vurmuştu ama sizin başka sıkıntınız olabilir. kısır değilse kısırlaştırmanızda fayda var.

Sağolun gittik enfeksiyonu var ben evde neler yapmam gerektiğini merak ediyorum

Rikeha

Veteriner antibiyotik tedavisine başlar enfeksiyonu atmak için bol su içmesi gerekiyor çok su içtiğinden emin olun normal su içmiyorsa tavuk haşlayıp suyunu verebilirsiniz

LunaNidas

Kesinlikle acilen veterinere götürmeniz gerek çünkü idrar yolları enfeksiyon kapmış olabilir benim kedim de de olmuştu kristal oluşumu antibiyotik iğneler sonucunda düzelmişti lütfen vakit kaybetmeden veterinerinize gidin

tommyse

böbrek sorunları genel sıkıntısı susuzluktan oluyor. tavuk haşlaması olur ama su pınarı alabilirsiniz güzel su tüketimi olur kedide. üriner hap, c vitamini ve ya malt kullanabilirsiniz...
(takviye olarak) birde kaliteli üriner mama kullanmazıda fayda var virbac, hills klinik mamalarını kullanabilirsiniz.

ben şu an brit care urinary kullanıyorum onun öncesinde hills c/d kullandım. hekiminizle bu durumu görüşerek halledebilirsiniz.