Mantar Ve Aşısı

Matmzel

Kızımızda mantar çıktı tam ensesinin bir tık altında maaşımızdan yakalık takmak işe yaramıyor her türlü arka patisiyle kaşıyor kanatıyor. Hekimimiz aşı yaptı ama benim ikinci bir kızım daha var ne kadar uğraşsam da asla bir birlerinden ayrı tutamıyorum. Kaşımasını nasıl engellerim

4 CEVAP

tommyse

yaraya pamuk tutturup makaralı yara bandıyla bir güzel sarmalısınız ya da ilgili bölgeye çorap/kıyafet giydirmelisiniz günlük temizlenmesi gerekebilir. her gün bu durumu tazeleme durumunuz olabilir mantarı günlük temizleme losyon/spreyi ile. onu hekiminiz bilir ama kedinizin o yaraya ulaşmaması gerek.

Matmzel

Yarayı kapatırsam hava almayıp iyice kötü olmaz mı

tommyse

şöyle düşünün kediniz oraya ulaşması yarayı daha da enfeksiyon kaptırabilir sonuçta ayakları temiz yerler değil. kanatma riski çok. hekiminize bu durumu danışın eminim o daha iyisini biliyordur. günlük temizlemeniz gerekir kedinizin bağışıklığı düşük olabilir mantar genelde bundan oluyor diye biliyorum ben ama siziz hekiminizle detaylı konuşma yapmanızda fayda var

Mini2019

merhaba, mantarla yıllardır cebelleşen biri olarak, öncelikle hekim mantarın türünü belirledi mi yoksa genel geçer bir aşı mı yaptı ?
ben tırnaklarını hep kısa kestim o dönemlerde.. yırtmalar hafifledi. yaralara da hızlı iyileşmesi için temizleyip ilaç sürdüm. bu veteriner bilgisiyle yapılmalı..
kedi için ameliyat sonrası korseler var. birçok veterinerde var. bu az da olsa koruma sağlar.
her açılma mantar olmayabilir , her mantar da kaşınmayabilir. geçmiş olsun