Kedim Yavru Kedi Mamasını Yemiyor

aliyea

İki kedim var biri kısır diğeri altı aylık ama küçük kedim kendi mamasını değil kısır kedi maması yiyor. Çalışma şartlarımdan dolayı öğünlü besleme yapamıyorum. Kısır kedimde yavru kedi mamasını görünce onu yiyip kendi mamasını yemiyor. Onun için cok zararlıymış idrar yolu için . Ne yapsam nasıl yapsam fikir verebilir misiniz

2 CEVAP

tommyse

besleme saatini iş saatleriniz dışında zamana almalısınız mesela sabah 6'da ilk öğünler bir de akşam 6'da son öğünleri olur iş saatleriniz başlangıç ve bitişine koyabilirsiniz yani...
ikisine de ayrı yerlerde verirseniz kendi mamalarına alışmış olacaklardır ama kısır olmayan kediyi en kısa zamanda kısırlaştırmanızda fayda var.

lg23

İkisi de kısır mama yesin. Yavruya takviye olarak malt verebilirsiniz.