Kedi İçin Ağrı Kesici

Buseavvvci

Sokaktaki kedileri kısırlaştırdım barınakta ama ağrıları var eczaneden alabilceğim şurup varmı

6 CEVAP

Lilibeth

Enfeksiyonu varsa kısırlaştırma yapmıyolar kan almayınca ameliyat şansına gidiyor barınaklarda. Sadece ağrıyla geçer umarım

Sevimcolak

Ameliyattan sonra antibiyotik yapılıyor umarım yapılmıştır barınakta, dikiş yerlerine sıkılan mavi ya da yeşil spreyler var bazı barınaklar sıkmıyor yalnızca batikon sürüyor dediğim spreyden bulabilirseniz hem agrikesici özelliği var hem de yaranın daha çabuk iyilesmesini sağlıyor veterinerlerde bulabilirsiniz internette de var

Sevimcolak

Şurup vs agrikesiciyi bir veterinere danışarak kullanın bence barınak veterinerine sorarsınız belediyeyi arayıp daha sağlıklı olur.

aslihan_e

Kediler için güvenli ağrı kesici ketoprofen etken maddeli ilaçlardır. Eczaneden Profenid şurup alabilirsiniz. Kedi kilo başına dozu 2 mg'dır yani 4 kiloluk yetişkin bir kedi için 8 mg kullanılması gerekir. Araştırmalara göre kedi ağrılı rahatsızlıklarında ketoprofen kullanan kediler belirtileri daha az yaşadıkları için daha hızlı iyileşmiş. Erkek kedi için pek gerek olmaz ama dişiler daha ağrılı bir süreç geçiriyor.

Lilibeth

Barınakta önce kan tahlili yapılmış mıydı?

Buseavvvci

Barınaktan büyüksehir belediyesinde yapıyolar o yüzden aldılar mı bilmiyorum