Kedim Yarasını Yalıyor

Rikeha

Merhabalar kedimde enjeksiyon yarası vardı kabuğu düştü hasarlı kırmızı bir doku kaldı veteriner sprey verdi onu sıkıyorum ama sürekli yarasını yalamaya çalışıyor kıyafet ve yakalık giydirince bir yere saklanıyor çıktığında üzerindekileri çıkartmış oluyor engellemenin başka bir yolu var mı? Uzun süreli antibiyotik kullanımında mantar ve uyuz oluşma riski var mı sürekli kaşınıyoruz şuanlık derisinde bir şey göremedim.

6 CEVAP

Sevimcolak

Birkaç zaman sanırım yakalık takmak zorundasiniz plastik elizabeth başlığı çıkaramaz diye düşünüyorum iltihaplı gibi yarası spreyi yaliyorsa hem etkisi gider hem de spreyi yalamaktan kusabilir:/

Sevimcolak

Benimki de ameliyat oldugunda cikariyordu başlığın boyun kısmında kemer geçirme yeri gibi yer olması lazım oradan ince bir tülbent geçirip saglamlastirmistim ya da kalın kurdela geçirip bağlayıp deneyebilirsiniz

tommyse

makaralı bir yara bandı ve pamukla güzelce yarayı kapatabilirsiniz ve tabii ki gündelik olarakta solüsyon yardımıyla temizlenmeli. ( batikon bizde kullanmıştık bizdede açık yara vardı güzelce dezanfekte ediyor.)

Rikeha

Elizabeth başlığıda takıyorum ama nasıl beceriyor bilmiyorum çıkartana kadar saklandığı yerde çabalayıp başarıyor.

Rikeha

Ay dediğiniz gibi yaptım istediği gibi hareket edemeyince çıldırdı iyice yarın korse bakıcam yara enfeksiyonu için korse aldıktan sonra gazlı bezle batikon ve oksijenli suyla temizlesem sorun olurmu etrafındaki tüyleride kısaltmam lazım yaranın üzerine çok yapışıyor

Rikeha

Yara bandını düşündüm de tüyleri için sorun olmazmı açarken tüyleri yolunur diye endişe ettim